Lapsivero!

Lapsista joutaisi ihan hyvin alkaa maksmaan veroa!
Lapsilisät pois!
Ei niitä lapsia rahantakia hankita!
Veroa maksettas siihen asti ku lapsi täyttää 18 tai kun lapsi alkaa itse tienata rahaa :)
Ja suomi nousee
8136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

...ja jos naapurilla on kalliimpi auto kun minulla, siitä pitäisi maksaa erikoisvero, ja kännyköistä ja hevosista myös:)

Äänestä

Tasavero suomeen!
Tällä noustaan !

Äänestä

En ole typerämpää aloitusta nähnytkään.

Äänestä
  • Enkä minä noin tyhmää kommentoijaa!
    Kyllä lapsivero joutas tulla ni saatas rahaa suomelle!

    Äänestä

ÄÄLIÖVERO näitä tolloaloituksia tekeville-------------

Äänestä

Lapsiajokortti kaikille pissiksille ja pentutehtailu kuriin, eli sossutuet pois yksinhuoltajilta joiden pennuilla kaikilla eri isä.

Äänestä

No ei

Äänestä

pissikset ryssiin...........panokäytöskouluun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suominousuunstubb kirjoitti:

Lapsista joutaisi ihan hyvin alkaa maksmaan veroa!
Lapsilisät pois!
Ei niitä lapsia rahantakia hankita!
Veroa maksettas siihen asti ku lapsi täyttää 18 tai kun lapsi alkaa itse tienata rahaa :)
Ja suomi nousee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu