Soneran epäasiallinen toiminta

Kosto-Soneralle

Soittelivat Soneralta eilen, oli sen luokan kusetusta ja valehtelua se puhelu, eivätkä ikinä toimittaneet lisätietoja. Että jos en olisi töissä, niin pitäisin sitä yksipuolisesti sitovana tilauksena levittää Soneran nimissä disinformaatiota, vihapuhetta ja trollata niitä täysin kasvottoman törkeästi, sekä mahdollisesti ohikulkiessani ihan viihteen vuoksi harrastamassa psykologista ja henkistä adistelua ja kiustaamista henkilöön.

Vittu mitä sikoja siellä Soneralla. Jos Soneran toiminnassa ei ole mitään moraalia tai selkärankaa, niin ei sitten munkaan toimissa tarvitse olla.

Sikailut sikailuna.

Jos ne vielä koittaa sitten kusetuslaskuttaa tuosta puhelusta, niin sitten saavat tuplasikailut. Sen jälkeen tavoitteena on se, että käyn sen verran sikailemassa noissa myymälöissä, että toivon ettei henkilöstö enään uskalla tulla niihin töihin.

No, eipä ole Sonera ainoa puhelinoperaattori joka harrastaa täysin moraalitonta valehtelua kusetusta ja piiloutuu kasvottoman kusipäisyyden ja 'asiakaspalvelun taakse'. Toisaalta, jos kerran työskentelet kyseisen paskafirman leivissä, niin sitten ei kannata ihmetellä jos tapahtuu "ikäviä täysin satunnaisia yksittäistapauksia". Olette ihan itse aiheuttaneet sen.

1

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bnbnbnbnbnnbbn

      Jos nyt kuitenkin hakisit vain apua noihin vihanhallintajuttuihin? Se on ainoastaan operaattori, ei sen kummempaa tai ihmeellisempää. Ihan rauhassa vaan nyt ihan oikeasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      54
      7692
    2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      20
      7344
    3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      171
      6859
    4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      53
      6722
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      38
      5728
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      76
      5700
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5455
    8. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      24
      3165
    9. Minne haluaisit

      päästä kaivattusi kanssa ensimmäiselle yhteiselle matkalle?
      Ikävä
      50
      856
    10. Näytit tosi hyvältä

      Myös uudella tyylillä. 😊
      Ikävä
      59
      818
    Aihe