Takaspoileri

JJJ

Mistä mahtaa saada farkku-fokukseen takaspoilerin/tuuliohjaimen, ja onko sillä mitään vaikutusta takalasin puhtaanapysymiseen?

5

762

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähän

      riippuu ihan millainen takaspoikan autoon pistää. itse olen yhden mustan focuksen nähnyt, jossa oli takaspoikka sellaisessa kulmassa, että teki pyörteen takalasiin päin, jonka seurauksena takalasi oli ihan kurassa.

    • vokus

      Saa merkkiliikkeestä ja on vaikutusta jonkin verran, varsinkin talvella lumi ei nouse ikkunaan.

      • vokus

        Siis tarkoitin Vepron tekemää takatuuliohjainta, joka maksaa n. 70 €...


    • Itselläni Fordin orkkis spoikka Focuksessa, tosin 5ov malli. Samanlaisen saa myös farkkuun. En nyt tiedä paljonko spoikka auttaa takalasin kuraantumiseen. Mielestäni yhtälailla saat käyttää takalasinpyyhkijää. Farkussa voi tosin kuraantua enemmän kun lasi ihan pystyssä.. Spoikka maksaa ilman asennusta ja maalausta joku satasen päälle.

      • Spolle Kake

        Mul Farkku Fogitsus omatekoinen spolle, eli hitsasin 2mm paksuisen peltisuirun katol ja ny gimmat on iha hulluna mun perään, ku mul niin armoton spoligga.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      17
      3000
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      50
      2010
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      178
      1858
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      106
      1797
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      82
      1493
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      1026
    7. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      201
      993
    8. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      968
    9. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      19
      878
    10. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      61
      873
    Aihe