Onkos Kannukseen saatu uusi ambulanssi? Näyttäis ainakin kelta/vihreä mb olevan ja ennen oli puna/valkoinen.
Toivottavasti ainakin henkilökunta pysyy samana. Ihania naisia!
Toivottavasti ainakin henkilökunta pysyy samana. Ihania naisia!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kelta- vihreä koko Europan unionin alueen ambulanssiväri, kuulutaan EU:iin niin ollaan sitten kaikilla tasoilla samanlaisia.
Nyt vaan on niin, että Euroopan Unioni on vienyt meiltä paljon asioita ja maamme kun on imetty rahallisesti loppuun, seuraa Suomen katastrofi. Ihmetyttää EU:in halu työntää tänne pieneen maahan tuhoton määrä pakolaisia, vaikka kaikki rahat muutenkin ovat loppu. Oma maatalous ja oman maan elintarvikkeita boikotoidaan eli ei anneta Suomelle mahdollisuutta edes omaan oman maan leipään niikuin ei kohta oman maan juustoon. NÄIDEN SUOMALAISTEN TUOTTEIDEN SIJAAN TÄNNE RAHDATAAN SAKSASTA JA RANSKASTA NIINKUIN KIINASTA HALPAA J HUONOA LAATUA JA KUITENKIN SUHTEESA LAATUUN NUO TUOTTEET OVAT HEMMETIN KALLIITA.
Nyt kun aloitetaan METSIEN JA MAIDEN YHTIÖITTÄMINEN seuraa siitä erilaisten tuhoavien j rahaa tekevien firmojen, yhtiöiden perustaminen ja tuominen tänne Suomeen. Ei riitä asfalttiteollisuuden aiheuttamat tuhot pienessä maassamme, ei riitä tuon yhden kaivoksen aiheuttamat tuhot luonnollemme, ei riitä soiden kaivuun aiheuttamat tuhot Pohjanmaan alueelle, .....pohjavesiä mennyt jo paljon piloille, tulvat tuhonneet alueita, saastaako sitä halutaan lisää tänne????
SE VAAN ON NIIN ETTEI OIKEIN KEPULLA OLE ASIAT KUNNOLLA HANSKASSA KUN TÄYTYY POKKUROIDA EUROOPAN UNIONIA JA SIELLÄHÄN KAIKKI PERUSTUU RAHANTEKOON NIINKUIN SIELLÄ TODELLAKIN HYVÄKSYTÄÄN LUONNON TURMELEMINEN. Luonto turmeltuu joka kerta silloin kun kyseessä on rahanhimo. JOTEN HALUATKO JONKUN KAIVOKSEN TAI MUUN TUHOAVAN YHTIÖN NAAPURIISI?
Kepulla on raha ja pörssit mielessä, muuta ei voi sanoa. Kiitos.
Onhan niitä montakin