onko totta?

onko totta että DC on tullut laittomaksi?
5858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin eikös kaikki P2P ja vastaavat ohjelmat ole tavallaan laittomia, niissähän tapahtuu runsaasti tekijänoikeuksista piittaamatonta tiedostonjakoa.

Äänestä
  • Ei ohjelmat ole laittomia ei myöskään dc .
    Vaan se miten niitä käytetään eli mitä jaetaan ja mitä ladataan.Ei henkilöautokaan ole laiton mutta sillä kännissä ajaminen on.

    Olkaapas tarkkana pojat ja tytöt.

    Äänestä

  • Kun jollain niistä tapetaan ihmisiä?

    Äänestä

Kyllä CIA ja FBI tulee INTERPOLIN kanssa rynnäköllä kotiisi jo vain avaat DC :n tai tänävuonna kuulemma tulevat jo kun ajattelet avaamista.... SYNTIÄ *** H Y I ***

Äänestä

joku saanu sakkoo tai jotain...?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ffaba kirjoitti:

onko totta että DC on tullut laittomaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu