...pöljältä linja-aatokyyti Kuopijoon ???
Vastoon viikon piästä, jos että vielä tiijä !!!
Vastoon viikon piästä, jos että vielä tiijä !!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pöljempikin taitaa päästä Pöljältä Kuopioon (31 km) viiden euron pintaan. Pyhätaksa vähän kalliimpi ja yötaksa kahdeksatta euroa.
Onkos sinun CV:ssäsi päästötodistus Pöljän koulusta?
Kokemukseni mukaan Pöljä on itse ajaen 3 tunnin ja 55 minuutin päässä täältä Helsingistä. Joskus toki menee vähän kauemminkin, kun on turhan paljon tupeksijoita tien tukkeena.
hyvähyvähyvä.
...tässä näen, elikka katoppas mitenkä se "pöljä" alakuperäsessä jutussa olj kirjotettu...alakaa siis pienellä kirjaemella !!!
sanosisisisisisisin mää
eikös se maksa samanverran kuin normaalilta?
...siellä par viimestä olj hoksoovia ja oikeilla jälillä !
Mutta sopinee siltinnii tiälä kerrotavaksi.
Ka tuljpa päaevänä muutamana ukon käppänä kaenalosauvoihinsa nojjaillen ja mäni lipunmyöjän luukullen ja sano jotta kiikkaan ees taas, johon lipunmyöjä oetis vastoommaan, No näjenhän tokkiisa sen, mutta minne outta aatellu matkustoo?
tuohon, että saman verran kun Kuopiosta >>>Pöljälle!
viikko on jo männynnä, missäs se vastaas viippyy?