OneCoin kiinni jo 2 viikkoa

Rutjage

Koska jäsenet /sijoittajat /koulutuspaketin ostaneet tekee ensimmäisen rikosilmoituksen ?

Pilkka sijoittajia kohtaan on alkanut, kun louhintaluolaa ei löytynytkään Sofiasta..
Missä EOK, RKP, Pikkutakki, vyölaukkumies on mukana !!

Jos olet sijoittanut älä lue tätä:

Sain palkintomatkan Turusta Sofiaan Onecoin Ltdn Bulgarian konttorille. Jännitystä on ilmassa koska splittibarometri jo lähes hipoo sataa. Eilen iltapäivällä se sitten tapahtui. Minut kutsuttiin käymään kellariin erikoissuojattuun serverihalliin.

Kävelin humisevien serveririvien välistä pidemmälle. Siellä näkyi jotain suurta ja vaaleaa. Auton levyinen, paljas Rujo Inharevan ahteri. Rujo oli kontillaan pehmeällä matolla. Ylälinjalaisia oli kokoontuneena ympärille todistamaan tapahtumaa. Rudolph Weinkeller toisteli lukuja. Neun und neunzih .... 99. Splitbarometrin arvoja.

Ein Hundert karjaisi Rudolph. Samalla Herra Pilaraha otti vankan otteen Rujo Inharevan valtavista pakaroista ja määrätietoisin ottein suoritti splitin. Valtavat pakarat splittaantuivat äärimmilleen ja silmiemme eteen aukeni kaksi laajaa kaivosta. Onecoin kaivos ja ylempi backup kaivos. Jäljistä päätellen bakcuppiinkin on jouduttu turvautumaan.

Ylälinjalaiset aloittivat kaivoksen louhinnan. Louhimaan mahtui useampikin kerrallaan. Herra Pilarahan tiukka ote ei lipsunut suorituksen aikana. Paraatipaikalta hän pystyi auditoimaan louhintaa tarkasti.

Parissa tunnissa louhintakiintiöt oli louhittu ja koko ryhmä palasi toimiston puolelle.

Hyvää viikonloppua Onecoinilaisille. "

Ns. Kilpimies, onecoin.. yllättää onkin nainen

http://pjarvinen.blogspot.fi/2015/05/onecoinin-keulahahmo-ruja-ignatova.html

4

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TutkinutMyösWinapinaa
    • RujaInhaneva

      Ompas ponzit nykyjään lyhytikäisiä EmGoldix kaatu tammikuussa ja nyt perään OneConnien kryptovaluutta.
      Paljonko meni taas tunkkien rahaa ja kannattiko taas lähteä kusetuksiin mukaan...

    • Vatkatun veden myynti lääkkeenä tieteeseen vedoten lienee kannattavampaa.

      • Lentäväjoogamatto

        Ja se on jostain kummallisesta syystä toistaiseksi myös ihan laillista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      22
      4472
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      151
      4077
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3306
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3066
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      86
      2704
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      151
      2642
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2343
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      36
      2125
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      121
      1610
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1565
    Aihe