Kiirettä pitää Hjallis Harkimolla

Vaikka ei tämä ihan Riihimäellä
koske, näkyy tämä kuitenkin myös riihimäkeläisten televisiosta. Eipä taida kansanedustajilla kauheasti töitä olla, kun pystyy pitämään omaa telvisio-ohjelmaa, niin kuin Hjallis Harkimon Talk show. Hallituspuolueen jäseniä eli Kokoomuksen.Onkohan kansanedustajia hivenen liikaa?
363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Axl eduskuntaan.
Hän saattaisi olla jatkossa käytettävissä

Äänestä

Eduskunnassahan Harkimo ei ole vielä äänessä ollutkaan. Olisikohan nyt aika ryhdistäytyä politiikan teossakin, jos meinaa oikein puheenjohtajaksi. Sinänsä en ymmärrä, että kuka on tämänkin herran eduskuntaan äänestänyt. Luulenpa, että jääkiekko, tv-ohjelma ja bisnekset vievät kaiken ajan.

Äänestä

Hjallis ei ole kiinnostunut takarivin paikasta, ei se siltä jaksa kommentoida mitään. Se tähtää pääministeriksi. Siinä saisi sitten olla säheltämässä kukkopoikana ja saisi naamansa telkkariin.

Pyrkyri, jolla ei ole mitään annettavaa, paitsi muitten mollaaminen. Sopii hyvin tuohon Kokoomus porukkaan Stubbin seuraan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


show_vaiko_draama kirjoitti:

Vaikka ei tämä ihan Riihimäellä
koske, näkyy tämä kuitenkin myös riihimäkeläisten televisiosta. Eipä taida kansanedustajilla kauheasti töitä olla, kun pystyy pitämään omaa telvisio-ohjelmaa, niin kuin Hjallis Harkimon Talk show. Hallituspuolueen jäseniä eli Kokoomuksen.Onkohan kansanedustajia hivenen liikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu