Eihän tämän pitänyt olla tuhnuromeleiden mielestä mahdollista. Näin kalliit asunnot ei mene kaupaksi ollenkaan ja jos menee, niistä niistetään 70 prosentin alennus pois ja sittenkin omistaja saa olla tyytyväinen kun pääsee loukosta eroon.
Kyllä täällä tuhnuromeliporukka on ylettömän tyhmää porukkaa.
Mallitoimisto Promodelin toimitusjohtaja Jenni Aholan ja Ville Keskinen myivät hiljattain yhteisen kotinsa Tampereella. Lähes 500-neliöinen kivitalo oli myynnissä kesästä asti ja sen hintapyyntö oli 849 000 euroa. − Onneksi saimme ostajan, joka koki uniikin talomme hintapyynnön arvoiseksi, Jenni kertoi perjantaina Emma-gaalassa.
http://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/ihmiset/eronnut_jenni_ahola_sai_myytya_luksuskotinsa_onneksi_ostaja_koki
Luxuskoti meni hintapyynnöstä
10
95
Vastaukset
- mikä.mättää
Luxuskodissa ei onni kukoistanut, 500 neliön talossa oli kai liikaa tilaa kasvaa erilleen :D
- nummertroll
Onko tilastoja siitä, eroavatko hyvätuloiset vai köyhät enemmän?
- BauHerr
nummertroll kirjoitti:
Onko tilastoja siitä, eroavatko hyvätuloiset vai köyhät enemmän?
On. Sosiaalitukia saavat, työttömät miehet ja perheet, joissa nainen tienaa enemmän eroavat muita useammin. Varakkuuden kasvaessa eroamisfrekvenssi pienenee, mutta vain hieman.
Siis köyhät eroavat useammin. - faktaa.pukkaa
"Minulla on ihana vuokra-asunto katsottuna Tampereen keskustasta. Se on kerrostalon ylin kerros"
Ok-talosta kerrostaloon vuokralle. Se on arkipäivää nykyään. Sanokoot palstan mummonmökeissä klapeja pilkkovat peräkammarinpojat mitä tahansa.
Erittäin mallikas pelastautuminen yliasumisesta savelta, onnittelut! Pienituloinen yrittäjä ei tietenkään voi mitenkään selvitä lamassa tuollaisen talon maksamisesta.
Rakennuskulut olivat messuesitteen mukaan 700 000 ja noissa on tyypillisesti kuluja laitettu alakanttiin, joten 800 000 saattoi olla tosisumma, ehkä hiukan päälle. Vuokratontti ilmeisesti, ainakin messualueella se oli yleinen käytäntö.
Se että myyjä muuttaa vuokralle, kertoo selvimmin sen ettei tiliä tässäkään tehty.
Talon arvo menee alle 500 tonnin vielä tällä vuosikymmenellä ja ilman messu- ja julkkisfaktoria se olisikin sitä ollut jo nyt.Oletko varma. Onko sulla oikeasti mitään kösitystä mistään.
Onnittelut uudella tslon omistajalle. Asuminen maksaa ja OK-asuminen luksusmuotona muita enemmän. Elämä on.
- ok_on_last_season
Nykyisessä markkinatilanteessa kaupat millä tahansa hinnalla on jo voitto. Kysy vaikka Mikkosilta. Se on jo puoli voittoa, kun näytöillä ei tarvi välittäjän yksin olla.
- 536457y
Antigue kirjoitti:
Tunnettu hometalo on vaikea myydä. Ostajia sellaiseen kun on vähän.
Tajusitko yskän.Mikkoset mokas pyytämällä selvää ylihintaa jo heti aluksi. Yrittivät tehdä kivaa voittoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648