Painostava enegia

Ahdistunut25

Olen asunut nyt puolisen vuotta avomieheni kanssa 60-luvulla rakennetussa kerrostalossa Turussa. Kämppä on lähes kokonaan rempattu, mutta vanhojakin elementtejä löytyy. Vanha kerrostalo luonnollisesti pitää ääntä, kun patteri paukkuu ja tuuli ulvoo nurkissa. Usein olen kuitenkin vaistoavani tietynlaista varautunutta ja jännittynyttä energiaa, kun olen yksin kotona. Mitään suurempia konkreettisia juttuja ei ole tapahtunut, mutta vaikka patterit hohkaavat täysillä, asunto on jääkylmä ja ilmassa oleva energia muuttuu joskus painostavaksi ja tietyllä tavalla latautuneeksi. Onko muilla vanhoista taloista samoja kokemuksia?

6

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei
      Jos kiinnostaa niin voimme tulla tutkimaan asunnon. Käytämme nykytekniikkaa hyväksi etsimme mahdolliset "kummitukset". Jos kiinnostuit ota yhteyttä spostiin [email protected]

    • Aaveaura_Ky

      Minulla on kilpaileva haamujengi, me käytämme paranormaalia astraaliyhteyttä aaveiden psi arvojen tutkimiseen ja jos psi arvot ovat korkeat niin meidän tiimin professionaali psi manaaja tutkii aaveen aura kenttä ja korjaa psi arvon ja auran toisiaan vastaavaksi ja kummitus pääsee haudan lepoon, voit ottaa yhteyttä meidän paranormaaliexperttiin sähköpostilla: [email protected] ja hän hoitaa talosi kuntoon.

    • keps

      Siskon ex-miehen asunnolla oli aina semmoinen "outo fiilis", etenkin kun jäi yksin katsomaan teeveetä yöllä. Kerran säpsähdin kun olin koneella ja ihan kuin vieressä olisi ollut joku varjo? Ja useinkin silmäkulmassa saattoi vilahtaa kuin joku varjo. Olin yötä yhdessä aitassa kesällä, niin ulkoterassilla kuului askeleiden käyskentelyä aamuyöstä. Paikka on vanha maatila, ollut olemassa jo 1600-luvulta asti.

      Tuommoista en ole kokenut muualla.

    • kaarnamäki

      Lapsuudenkotini maalla oli talo jossa en enää haluaisi asua.
      Siellä oli yksi pohjoisenpuoleinen huone jossa oli aivan kauhean painostava energia.
      Siellä ei voinut olla ollenkaan. Samoin oli yläkerran huonessa. Pelkäsin siellä kuollakseni. Kerran kuulin yöllä kuinka eteisen nurkassa ollut öljykannu potkaistiin nurin ja se kieri lattialla. Kun menin katsommaan kannu oli nurkassa kuten pitikin.
      Joskus kuului raapivaa ääntä seinän ja sängyn välistä. Kauhea kummistutalo se oli.

    • Bautgosters

      Täyttä tuubaa! Millä nykyajan vehkeillä noita muka voi tutkia, oletteko hakeneet K-raudasta lämpökameran ja sillä kuvaatte nurkkia?
      Hankkikaa oikea elämä, menkää töihin vaikka.

    • aäö

      Tuo painostava energia?? Mistä johtuu? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      106
      8334
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5084
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      25
      3342
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      32
      1961
    5. 57
      1520
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      114
      1504
    7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1357
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      178
      1339
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1099
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      28
      933
    Aihe