Vanha pc-peli nimeltään Globetrotter ei toimi WinXP Home:ssa. Ennen sp2-päivitystä ohjelma pyöri testimielessä, vaan ei enää. Ohjelma asentuu mutta antaa virheilmoituksen "Please insert the correct CD, and restart application". Näytönohjain, Matrox Millenium G550, on päivitetty ja muutenkin kaiken pitäisi olla kohdallaan. Eikä edes yhteensopivuussysteemit tunnu auttavan. Kyseinen pelifirma näyttää menneen konkkaan, eli sieltä ei apua liene saatavissa. Siis mitä tehdä?
vanha ei toimi xp:ssä
maick
5451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joka sulla on väärä CD Rom taikka Sulta Puuttuu Crack...
Voit poistaa ton sp2:n, siitä ei o mitn muuta ku harmia ja kaikki toimii taas.
Ei crackeja saa käyttää
kyylä mitään harmia ole ollut taitaa olla kyse
vain siitä kuinka kukin on asentanut ko: päivityksen
olen kuullut että ne "viat" ettei toimi kunnolla
johtuu asennusvaiheessa kun laittaa "pukit"
oikeisiin kohtiin niin kyllä toimii,yhtään harmia
ei ole ollut ainakaan minulla ja jos näitä kirjoituksia täällä seuraa niin kyllä se aika harvassa on kenellä ei toimi,täytyy se verran kertoa
että kun asensin ko:päivityksen itse niin oli hankaluuksia aika paljon mutta kun ammattimies
tuli ja poisti ja asensi uudestaan homma pelitti
loistavasti joten en tällä "syömisellä"
usko että kyseessä on ns: "floppi" vaan kyseessä
on vain asennus virhe.
Kyse ei tällä kertaa ole mstn kräkistä, vaan kauppaan markoilla maksetusta softasta, joka ei toimi just nyt. Kiitokset vastauksista. Tutkin lisää.