Suomi suree, mitäköhän?

eiblack

Katselin netistä Emma-gaalan "pukuloistoa". Ei ollut mitään loistoa, vaan mustaa, mustaa, mustaa.... Itselläni on hautajaisia riittänyt, muihin tilaisuuksiin en halua pukeutua mustaan.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suremisen-aika

      On Suomella surtavaa, kansa köyhtyy ja maahan lappaa täysihoitoon nuoria miehiä kymmeniä tuhansia. Velkarahalla nekin joudutaan elättämään ja kouluttamaan, suurella osalla ei edes lukutaitoa aikuisena.Eipä omalle köyhälle muuta mahdollisuutta kuin leipäjonossa jonottaa. Suomalaisten työn tulos häipyy veroparatiiseihin, jopa turvapaikanhakijoista on tehty iso bisne.

      • Luottoluokitus putoaa parhaasta kakkossijalle, ammattiyhdistykset riitelevät, yhteiskuntasopimusta ei saada aikaan, kohta olla todella kuin Kreikasssa, eikä se ole mikään vitsi enää, Keskusta kumpp. ei ymmärrä, mitä on tekemässä pienipalkkaisille naisille, kauppa halpuuttaa tuotteitaan ja maksaa yhä vähemmän alkutuottajalle, maataloustuet jätetään ajallaan maksamatta, maanviljelijä on pulassa lainanlyhennyksineen, vuokrat nousevat, ostovoima vähenee, mitä ilon purkauksia tässä keksisi? Musta on ihan sopiva väri tälle aikakaudelle.


    • mieluummin.pelkuri

      Suurta rohkeutta hehkutetaan kun joku ilkeää näyttää itsensä lähes alastomana, "arvokkaassa" tilaisuudessa.
      Yksi uikkareihin ja harsoon pukeutunut oli seksikäs.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      133
      2856
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      57
      1868
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      95
      1832
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      302
      1781
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      20
      1634
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1332
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1299
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      117
      1215
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1102
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1052
    Aihe