Vihaan ulkonäköäni :(

haluankuolla

Olen niin ruma :( Mun pää on järkyttävä pallo ja kaksari löytyy, silmät "syvällä päässä", korkeat poskipäät, liian tuuheat kulmat, erikokoiset korvat ja järkyttävän iso nenä! Luonnostaan älyttömän keltaiset hampaat, olen läski, inhoan kehoani, minulla on pihtipolvet ja tosi isot jalat. Olen nin ruma en tiedä mitä teen, kukaan ei pidä minusta :(

Olen siis 14, 160 cm ja 54 kg, haluan kuolla :(

5

204

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Räpsykkä

      Voi ei :-( Kuulostaa siltä, että itsetuntosi on todella retuperällä.

      Jos tahdot, voit yrittää vaikuttaa ulkonäköösi. Kulmakarvat voi halutessaan nyppiä ja terveellisillä elintavoilla voi vähentää ylipainoa.

      Tärkeintä ihmisessä on kuitenkin sisin. On valitettavan totta, että kauniisiin ihmisiin on jostain syystä helpompaa tutustua, mutta se ei tarkoita, että he kaikki olisivat mukavia myös luonteeltaan. Olen varma, että sinussakin on omat hyvät puolesi, kuten meissä kaikissa!

      Tsemppiä ja mukavaa kevättä!

    • Boiiii

      Lol

    • Erääässheenkiilöö

      Et ole ylipainoinen jos painat 54kg. Anoreksialta kuulostaa.

      • Vähääää

        No on se neljä kiloo


    • Hei

      Missään tapauksessa et ole ylipainoinen. Toivottavasti et aloita mitään dieettiprojekteja, koska niissä on aina nuorella ihmisellä se vaara, että ne niin sanotusti lähtevät lapasesta. Olet aivan normaalipainoinen, mutta kuten tuossa ylempänä jo todetaan, itsetuntosi tosiaan kaipaisi vahvistusta. Miten sitä voisi vahvistaa, se ei olekaan niin helppoa parilla lauseella määritellä. Työtä ja vaivannäköä se ainakin vaatii. Osan tuosta itseinhosta korjaa varmaankin aika. Et halua kuulla tätä, mutta näin vanhempana ihmisenä totean, että sinun iässäsi monilla on samanlainen tunne ulkonäön ja koko oman persoonan suhteen.

      Kunpa voisit katsoa itseäsi lempeydellä ja armahtavasti. Todeta, että olet hyvä juuri tuollaisena kuin olet. Sinua ei ole toista.

      Lämmöllä,
      Pappi Elisabet

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      101
      6153
    2. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      212
      3406
    3. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      18
      3335
    4. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      66
      3298
    5. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2515
    6. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2494
    7. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      28
      2353
    8. Onko 172cm lyhyt?

      Pitääkö miehen olla pidempi kuin 172cm?
      Sinkut
      270
      2081
    9. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1646
    10. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1417
    Aihe