Onko Suomi/postissa joku häikkä?

Moi postiin ei pääse millään selaimella!!!!! Joku häikkä siellä päässä niin ilmoittaa!!!

11

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaihtamalla-paranee

      Ei se koskaan kunnolla toiminut.

      Jos sinulla olisi gmail tai yahoo, tai vaikkapa luukku tai hotmail, et moisia kyselisi. Ne kun toimivat aina ja huoltokatko on aina ilmoitettu.

    • seedestoimiihyvin

      Ei siinä mitään häikkää ole ollut,mutta näillä muilla sivuilla tulee aika usein erroria..

    • On se kumma kun ei pääse suomi24 postiin ilmoittaa vain kaikilla selaimilla ei yhteyttä ja mut osoitteet ym näkyy mut ei saapuneet postit !!!!!!!!! Eli siellä päässä vika kestänyt jo monta päivää !!!!!! Halooo miksi ei ylläpito ilmota et huolto ym ym ???????

      • vakikäyttäjä

        Minulla kyllä on toiminut posti ihan normaalisti.


    • paupe82

      Mulla ei myöskään ole pariin päivään toiminut sähköposti. Käskee vaan kirjautua uudelleen jollain uudella salasanalla :/ Pakko kohta vaihtaa sähköpostia...

    • Sähköposti ei toimi täälläkään, olen vaihtanut uuden salasanan. Kaikissa muissa selaimissa sama juttu. Virhettä lykkää.... Tärkeitä posteja pitäis päästä lukemaan. Nyt asiaan edistystä.

      • Juu ei toimi millään selaimella vieläkään ollut yli viikon pimeenä! Suomi24 ylläpito ei vastaa vaikka viestiä ja sähköpostia pistänyt!!!!!!!!! Noooooo eihän tää uutta ole!!!


    • kunhan.mainokset.pyörisi

      Kannattaa ottaa joku oikeasti ongelmitta toimiva sähköposti, niitä on viljalti tarjolla. Gmail, outlook esimerkiksi yleisimmin käytössä olevat.

      Toki tämä suomi24-postikin toimii kun käyttää kunnollista sähköpostiohjelmaa ja kirjautuu Suomi24:n postiin käyttäen IMAP-protokollaa. Kaikki ongelmat Suomi24-postissa johtuvat onnettoman huonosti tehdystä selaimella toimivasta käyttöliittymästä.

      Valitettavasti tuon IMAP:n käyttöönotto saatta vaatia hieman extratietämystä sähköpostien toiminnasta koskapa Suomi24:n ohje on ala-arvoinen, niinkuin voi tästä ihmetalosta arvatakin. Ei ole mitään halua saati tarkoitustakaan saada asiakkaat tyytyväisiksi Suomi24-palveluista. Vain TNS-tilastot merkkaavat Aller/Suomi24:lle.

      • siihensejäi

        Minuakin kehoitettiin laittamaan tuo Imap. mutta eipä toiminut. Kyselin ohjeita ja minulta kyllä tiedusteltiin, että mikä postinäkymä minulle tulee. , mutta eipä osattu sitten vastata kun selitin, että postin sivuilla on kaikki jutut ns. sekamelskassa..
        Onneksi pääsi Cromen kautta.


    • Vaihda-toimivaan

      Turha itkeä toimimattomuutta. Vieressä on luotettava ja toimiva. Onko masokismia pysytellä siitä murheiden laaksossa.

      Ota vaikka gmail tai yahoo ja toimimattomuushuolet ovat historiaa. Samalla ratkeavat spämmiongelmatkin.

    • Postipaten.postitoimisto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1083
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      847
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      783
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      529
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      521
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe