Onpas yököttäviä juttuja tällä palstalla. Pelkkää ihmisten haukkumista. Haukutaan päättäjät, haukutaan lehtikirjoittajat, haukutaan ihan kaikki. Tiedättekö, että ne "päättäjät" ovat paikallaan toisten äänestämänä. Miksi sinä haukkuja et itse ole sillä paikalla? Mitä jos seuraavissa vaaleissa asetut ehdolle ja katsot moniko äänestää. Asioita ei haukkumalla paranneta. Tällaisten palstojen ainoaksi anniksi jää olla oksennusämpäri. Varokaa ettette tukehdu.
Oksettava palsta
15
<50
Vastaukset
- InssiJaVenev
Saattaapa olla haukkujen terävimpiä kärkiä valtuustosta pudonneet ja
ne jotka eivät sinne päässeet. - Minäluen
Sinulle, jota yököttää, suosittelen että et lue tätä palstaa. Ei ole pakko. Älä valita, vaan etsi muuta luettavaa.
- ei_arvostelu_auta
Mikä avauksessa oli muuta kuin JUURI SITÄ TOISTEN haukkumista !
Kirjoittaja myös lukee palstaa - mielipiteet kiinnostaa kuitenkin. Heinola "näivettynyt" paljon viimeisten "lamavuosien" aikana. monia yrityksiä lähtenyt, paljon tyhjiä liike - yms. tiloja
- älämarise
No kysytäänpä, että missä kaupungin päättäjät ovat onnistuneet? Kaikki mittarit kun osoittavat kaupungin menevän alaspäin.
Ei sen taa voi piiloon mennä, että on vaaleilla valittu. Ehkäpä äänestäjät ovat pettyneet ja heillä on täysi oikeus kritisoida epäonnistunutta päätöksentekoa. Jos työn hoitaa kunnolla, saa kyllä kiitosta.- samaamieltäkuinap
Kritiikki on HIEMAN eri asia kuin ihmisten haukkuminen! Kuinkahan moni on ottanut oikeasti yhteyttä päättäjään ja keskustellut asioiden tilasta? Tiedän, että on helppo huudella jos ei ymmärrä kokonaisuutta. Se voisi aueta jos täällä huutelun sijaan ottaisi päättäjään yhteyttä.
- Hddj
Voi haukkua, jos samalla kykenee esittämään vaihtoehtoja asioiden parantamiseksi. jos ei ole itsekään ruudinkeksijä, niin voiko sitä odottaa toiselta?
- JotainHyvääkin
Päättäjät ovat ryhdikkäästi erottaneet Rinnevaaran. Pelastivat Heinolan. Nöyrä kiitos valtuustolle! Mukavasti menee eikö vain.
- pysytääntotuudessa
JotainHyvääkin kirjoitti:
Päättäjät ovat ryhdikkäästi erottaneet Rinnevaaran. Pelastivat Heinolan. Nöyrä kiitos valtuustolle! Mukavasti menee eikö vain.
Heinolassa ei ole valtuustokauden aikana mennyt yhtään sen mukavammin kuin edelliselläkään, päinvastoin. Hommat ovat jääneet hoitamatta, väki vähenee, työttömyys hurjaa, yrityksiä ja investointeja ei saada, rakennukset hoitamatta ja jätetään näköjään jatkossakin hoitamatta jne. Mikään mittari ei osoita, että menee mukavasti.
- Vaalit_tulee
JotainHyvääkin kirjoitti:
Päättäjät ovat ryhdikkäästi erottaneet Rinnevaaran. Pelastivat Heinolan. Nöyrä kiitos valtuustolle! Mukavasti menee eikö vain.
Enpä pitäisi päättäjien tekemää erottamista ryhdikkäänä. Ei tuollaisiin päättäjiin voi luottaa. Eikä päättäjien toiminnalla näytä olevan mitään tekemistä Heinolan pelastamiseen kanssa. Niin että huonosti menee, mutta menköön. Eikö vain.
- OikeinHyvä
Vaalit_tulee kirjoitti:
Enpä pitäisi päättäjien tekemää erottamista ryhdikkäänä. Ei tuollaisiin päättäjiin voi luottaa. Eikä päättäjien toiminnalla näytä olevan mitään tekemistä Heinolan pelastamiseen kanssa. Niin että huonosti menee, mutta menköön. Eikö vain.
En minäkään pidä noita valtuustosta eronneita ryhdikkäinä.
He olivat kunnallispolitiikan känkkäränkköjä, oman edun tavoittelijoita.
Hyvä että erosivat.
- iikkaoo
No eihän tätä palstaa ole pakko lukea....heh-heh.
- välilläoksettaa
Ainoa mikä oksettaa, on Heinolan ählämi paskasakki. Meinaa tulla oksennus kun pakolaisloisen vaan näkeekin. Muuten menee aika hyvin. Rahaa ja kaikkea on. Kunhan vaan saisi ählämipaskat pois.
- Avaaja
Minä olen transventtiili.
Oli hieman paha olla, kun tein tämän avauksen.- Laiturin_etsijä
Jotain tuollaista arvelinkin.
- Totuusonkeer
Minä olen läski, tyhmä ja juoppo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399286Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748179Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646019William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542453Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62159Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821795Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201738Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81595Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921519Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411418