Nyt on Aallolla ja Novalla paras sekoitus = yhteiset levyt
Radio Aalto paras sekoitus
formaatinehdoilla
11110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Näin on mutta Aalto on noista mielestäni jo Novaa ankeampi sekoitus.
Novalla soi kuitenkin jonkin verran enemmän tuoreempia kappaleita ja sitten Voicen lopetuksen jälkeen on aavistuksen muuttunut tuo klassikkolinja tuonne ysärille ja 2000-luvun alkuun. Aalto hinkkaa Abbaa, Jacksonia ja Roxettea loputtomasti.
Paras sekoitus löytyy muuten vielä Metro Helsingiltäkin, mutta siellä hieman eri artisteja.
Aallolla ei vissiin tiedetä, että suurin osa soitossa olevista Abban kappaleista ja Gloria Gaynorin I Will Survive eivät suinkaan ole kasaria, vaikka kasariaalto-tunnarit tuleekin noiden yhteydessä!
Aina kun tulee I will survive, niin vaihtuu kanava, EI vitussa sitä kestä enää.
Toinen on Raining Men, ihan hirveetä paskaa. Muusiikkipäällikkö joka laittaa nuo kaksi listalle, voisi siirtyä kelan hommiin.
Vielä kun Jengi tajuaisi tyytymättömyydessä rypemisen ja valittamisen sijaan lopettaa kanavan kuuntelun. Sillä näistä shaiboista päästään eroon, kun ketään ei kiinnosta.
Kumpi voitti enemmän eilisessä Radio Gaalassa? Vai menikö kaikki Sanomien radioille?
Melkein kaikki meni Sanomalle, johon siis Aaltokin kuuluu.
Vuoden musiikkipäällikkö Mikko Koivusipilän valintaa perusteltiin muuten noin:
"Jo kolmannen kerran peräkkäin palkittu musiikkipäällikkö toimii ansiokkaasti kuuden erilaisen radiokanavan parissa. Kovia tuloksia aikaansaanut Koivusipilä seuraa kuulijoita ja toimii monella kentällä. Hän yksinkertaisesti osaa työnsä."
Itse olen kyllä vahvasti sitä mieltä, että Nelosen kanavien soittolistoista huomaa varsin selvästi että yksi mies vastaa kuuden radion musavalinnoista. Esim. Aallolla soittolistaa päivitetään TODELLA harvoin. Ja tietyt, tod.näk. musiikkipäällikön suosikkikappaleet ovat väkisin Aallolla ja Suomipopilla yhtä aikaa tehosoitossa loputtomasti, vaikka muut asemat ovat jo älynneet lopettaa ko. kappaleiden soiton jo aikapäiviä sitten.
Ja onhan Suomipopin soitossa ollut maaliskuun aikana jopa 299 ja Loopilla huikeat 234 eri kappaletta!
Radio Aallolla joku suulas nainen puhuu usein melko halveksivaan sävyyn Familymanistaan. Puheista päätellen kyseinen man on täysin tohvelin alla oleva mitäänsanomaton vetelys. Oletan hänen olevan aviomies tai vastaava. (Tai sitten joku kotieläin)
Tuollainen käytös loukkaa meitä muita miehiä, joita sorsitaan ja halveerataan kotona. Ei tuollaista esimerkkiä pidä antaa julkisesti kaikelle kansallle.
Kannattaisi sinun ehkä hieman googlata ja katsoa, kuka tämä mies onkaan. Saatat yllättyä tämän asemasta. Että se siitä "vätyksestä"...
Kuuklaa itse. Edellistä kirjoittajaa tuskin kiinnosti, kuka tai mikä kyseinen halveerauksen kohde oli saatikka, että tietäisi kuka kyseinen nainen on.
Itse ymmärsin olevan kyse siitä asenteesta, mitä radiossa julkisesti esitetään kaikelle rahvaalle, kuten sinä.
Toisekseen, en ole tuollaisesta asemasta kuullutkaan. Kuuntelen yleensä Ylen ykköstä tai Puhetta.
Muutoin olen painajaisisännän kanssa samaa mieltä, jos asia on noin, niinkuin kerrottu.
"Asiaa en tunne, mutta vastustan. "
Kyseessä oleva nainen lienee eräs entinen iäkkäämpi kansanedustaja. Miehestä ei aavistustakaan