Kohdunkaulan syöpä

syöpä

Se todettiin nyt vaikka aikalailla tiedossa olikin. Kaksi loop hoitoa takana.. nyt odotan vastauksia ja jatkotoimenpiteitä. Onko täällä muita joilla on ollut/on tämä? En tiedä johtuuko jatkuva väsymykseni ja hikoilu tästä, kuuluuko tähän oireita mutta nämä ovat alkaneet vaivata ensinmäisen loop hoidon jälkeen.

2

525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelkäävä

      Millaiset tulokset sinulla tuli papassa ja kolposkopiassa? Itse kävin loopissa ja pelkään, että löytyy syöpää. Vahvoja solumuutoksia on löytynyt kolposkopiassa. Kuinka pian sait tietää syövästä?

      Minä olin mielestäni väsyneempi aikaisemmin ja hikoilin helposti. Pelottaa, että solumuutokset ovat levinneet, koska alavatsalla ihme tuntemuksia siellä täällä. Voi tietysti olla muutakin ja turhaan murehdin. Kohtua ym. ei minulta ole tutkittu. Ruoka ei meinaa välillä maistua ja olen laihtunut, mutta luulen, että johtuu paniikista ym, koska pelkään kuolevani tämän takia.

      Tsemppiä. Toivottavasti paranet, aivan kammottava sairaus.

    • paniikkia

      Paniikki on pahasta, itse kävin kohdunkaulan syövän seulonnoissa, eli PAPA:ssa n.2 kk sitten ja tänään kävin lääkärissä, joka sanoi että paniikki on pahasta. Koepaloja otti n. 15 kpl, kertoi koko ajan mitä tekee. Kohtua ei tutkittu, kun ei ole syytä kuulema.
      seulonnat, looppi ja koepalat otettu ja tehty jo kertaalleen 2007, nyt uudestaan. Järjetön paniikki ja vielä järjettömiä pelkotiloja. Nyt joutuu odottamaan tuloksia taas n.3-4 vkoa.
      Yöunet on menny ja ruoka maistuu pahalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      21
      6535
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      555
      2261
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      147
      1847
    4. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      82
      1224
    5. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      97
      1022
    6. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      72
      970
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      78
      907
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      833
    9. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      31
      827
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      146
      751
    Aihe