Mä haluaisin mun exäni takas...oon kysy et oisko meillä viel mahista...mut se sano et se välittää musta mut ei halua alkaa mun kaa ja se ei viel niinku ei halua alkaa kenenkään kans....elikkä kantsisko mun tehä mun exäni mustasukkaseks et se niinku taas huomais mut vai tekisinkö just väärin vai mitä?
(ps. meidän eron syy ei ollu et kumpikaan olis pettäny tai mitään)
(ps. meidän eron syy ei ollu et kumpikaan olis pettäny tai mitään)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Älä petä, koska silloin tyttö voi luulla ettet
siitä koskaan välittänytkään ja että olet kusipää, ja unohtaa sut.
Olen tyttökavereilta (siis, _kavereilta_) kuullut että kannattaa pyrkiä olemaan ihan vain hyvä kaveri, ja jos tytöllä on vielä jotain isompia tunteita, hän saattaa tajuta mitä on menettämässä
tms.
Mulla on ittelläni just sama tilanne :(
Yritän antaa hänelle aikaa miettiä, vaikka tekis
mieli soitella ja tekstata ja mailata koko ajan..
Yhteyttä voi kyllä ottaa, mut ÄLÄ RUINAA ÄLÄKÄ PAINOSTA mihinkään suuntaan.
...sun pitäs joko odottaa tai yrittää unohtaa koko tyyppi!mun kohdalla mun oli pakko unohtaa koska se inhos mua niin paljon että siitä ei ois tullu mitään!eli joko sun pitää oottaa tai sitten sun pitää yrittää unohtaa(unohtaminen tuntuu mahdottomalta mut se kuitenki onnistuu jo vaan haluu tarpeex)ja unohtaminen voi joskus olla eduks molemmille!musta se mustiksex tulemis juttu ei oo hyvä idis!
älä missään nimessä tee sitä mustasukkasex sit se ei ainakaa ot sua takas