Millainen alue on Kopli?

Mitä kaupunginosa se Helsingissä muistuttaisi eniten vai onko ihan jotain erilaista?
8303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Muistuttaa vuosikymmenien takaista Puu-Vallilaa. Tosin on paljon viehättävämpi alue kuin se.

Äänestä

Ei Suomessa missään niin laumoittain narkkareita kuin koplissa

Äänestä

Mafia hallitsee koplia

Äänestä
  • Trollolloo!

    Äänestä

Köyhä kopli on vorolaisten asuin-, mutta ei työmaa-alue.

Äänestä
  • Peräkammarin poika on vielä hereillä.

    Äänestä

  • porovoro kirjoitti:

    Peräkammarin poika on vielä hereillä.

    Virovoron näkemiseen, tai paremminkin kokemiseen ei tarvitse olla mitenkään "hereillä".

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ratikalla kirjoitti:

Mitä kaupunginosa se Helsingissä muistuttaisi eniten vai onko ihan jotain erilaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu