Pasuunamaan tarinat 1

Herpesgården27

" Luoja suojelkoon Ikeaa" - On karavaanarin iltarukous. Saturnuksen lierin alta katsottuna, matka huoltoasemalle tulee liian kalliiksi. Nenänkaivuun kommunikointi ei petä koskaan. Se on Esperantoa ja viittomakieltä, se morsettaa että pelastus on lähellä. Ennätyspitkän kesän jälkeen, serkkupoika hinaa kotiin.

3

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herpesgården27

      Osa2. - Prosaistin kostein uni on pelko tyhjästä A-vitosesta. Lyyrikolle riittää muistilappu siitä että on olemassa. Kulturelliksi pitää kultunkin treenata. Aidosti inspiroituneet löytyvät hullujenhuoneelta. Seiväshyppääjä ei vedä lonkalta. Pienessä kaasussa se saavuttaa ennätyskypsyyden.

    • Reemi_Täykkäri

      Osa 3. - Lapsuuden valokuvassa valmistaudun potkaisemaan pallon tyhjään maaliin. Tänään tavoite on vielä kauempana. Ei palloa, eikä maalia, luuri kourassa pihalla ilman kenttää. Ulkosyötetty yrittää pitää kiinni pelimiehen maineestaan. Vaimoni oli valas joka särki akvaarion. Jäljellä kapakalan tunnelmapala. Katselen heijastumia kerrostalon ikkunoista. Liikehuoneistoja vailla yrityksiä.

    • Irja_Yrjönpurija

      Osa 4. - Aluksi muutama sana arkkitehdistä. Jumalana aivan loistava. Peruskiven muurauksen jälkeen ymmärsi häipyä kuvioista. Postmodernismin raunioille nousi uljaampi kaupunki. Kontissa tulivat ensimmäiset asukkaat. Syyrialaisen sinfoniaorkesterin historiikin kirjoitin nimellä " Torvilandian totiset tarinat". Köyhän fuuga puski saman kaavan mukaan. Pillit, palkeet ja pedaalit eksyttivät sävelet. Jeesuksen morsianta vietiin taas. Alttaripahoinvointi kävi pyhityksestä raskaaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4801
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      188
      3745
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      182
      3395
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      76
      3175
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2899
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      1984
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1921
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      179
      1724
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1676
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1385
    Aihe