Vieläkö opettajat mussuttaa joka

äitijaäiditnaapurissa

välitunti viinereitä ja pitsoja? Lapseni sanoi kerran että pitstaksit käy vähän väliä koulussa takapihalla. Voiko olla tottakaan, mutta on se kun lapset kertoo. Minäkin olen laittanut lapselleni pitstaksien numerot jotta voi soitella jos näkä tulee, kouluissa on niin huonot pöperöt että ei ole ihme että opet tilaa salaa pitsoja. Lapseni repussa on myös suklaata se antaa energiaa ja voimaa.

13

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ammattikasvattaja

      Tunnen todella syvää sääliä sinua kohtaan.

    • abcdefghijklmn123

      On niitä. Harmillista.

    • kuse_pönttöön

      Lapsesi sanoi kououssa, että käyt kusella naapurin tontilla.

      Miksi ihmeesää niin teet?

      • naapurinkissa

        Saoiko hän niin? Hän taisi juksata sinua, olet niin yllytys hullu kuulemma että uskot kaiken mitä sinulle sanotaan.


    • Hipheijaajaa

      Opettajien lapset menestyvät elämässään paremmin kuin duunariporukan lapset. Voisiko se johtua viinereistä?

      • oikaisuuu

        Lapsistaan tarkoitushakuisesti vieraannutetut isät menestyvät elämässään paremmin kuin kultalusikka suussa syntyneet maikkojen bubbelit..voiko se johtua ettei veroja ja elatusmaksuja enää makseta sairaalle Suomen valtiolle ja yhäriruikuille..


      • miehetlaiskoja
        oikaisuuu kirjoitti:

        Lapsistaan tarkoitushakuisesti vieraannutetut isät menestyvät elämässään paremmin kuin kultalusikka suussa syntyneet maikkojen bubbelit..voiko se johtua ettei veroja ja elatusmaksuja enää makseta sairaalle Suomen valtiolle ja yhäriruikuille..

        Yksinhuoltajaäitien lapset menestyy todella hyvin jokapaikassa kun ei ole laiskaa isää siinä haukkumassa äitiä ja lapsia. Miehet eivät osaa tehdä mitään muuta kun kittaa kaljaa ja makoilla sohvalla. Äidit tekee kaiken siksipä onkin hyvä kun miehet lähtee ja jättää perheensä rauhaan ilman häirikkömiestä.


      • Hipheijaajaaaa

        Äidit mussuttavat viinereitä ja ovat muutenkin makean perään.


      • yhäriruikuilla
        Hipheijaajaaaa kirjoitti:

        Äidit mussuttavat viinereitä ja ovat muutenkin makean perään.

        kulli vaan mielessä, kun pitää saada sitä munaa ja yhteiselle lapselle se "uusi isä" vieraannuttaessaan yhteinen lapsi tarkoitushakuisesi omasta isästään..
        ovat täysin unohtaneet sen tosiasian ettei lasta yk-
        sin tehdä ilman tätä lapsen omaa paska narsisti isää
        joka on lapsen ainut oikea ISÄ, vaikka nimiäkin vaih-
        dellaan lapsen tahdon vastaisesti...sitä omaa katke-
        ruutta, sairautta on vain niin vaikea ymmärtää..


      • naisetlaiskoja
        miehetlaiskoja kirjoitti:

        Yksinhuoltajaäitien lapset menestyy todella hyvin jokapaikassa kun ei ole laiskaa isää siinä haukkumassa äitiä ja lapsia. Miehet eivät osaa tehdä mitään muuta kun kittaa kaljaa ja makoilla sohvalla. Äidit tekee kaiken siksipä onkin hyvä kun miehet lähtee ja jättää perheensä rauhaan ilman häirikkömiestä.

        Yhteishuoltajaisien lapset menestyy todella hyvin jokapaikassa kun ei ole laiskaa äitiä siinä haukkumassa isää ja lapsia. Naiset eivät osaa tehdä mitään muuta kun kittaa kaljaa ja makoilla munan päällä sohvalla. Isät tekee kaiken siksipä onkin hyvä kun naiset lähtee ja jättää perheensä rauhaan ilman häirikkönaista.


    • äitiasianajaja

      Meidän entisessä koulussda opettajat tilailivat takaovelle pitsoja ja uunimakkaraa ja lohta.
      Lapsillemme laitettiin myös eväät reppuun, meillä oli usein täytekakkuja ja lihiksi ja lohileipiä.
      Kummallinen koulu.

      • Hipheijaajaa

        Kauåpa se on joka kannattaa. Suomi nousuun!


    • Keltainen_kopiopaperi

      Tässähän on kyseessä aivan kirjaesimerkki win-win-tilanteesta. Valvontaluokallani on tyttö, jonka vanhemmat omistavat leipomon. Leipomo toimittaa opettajainhuoneeseen päivittäin leivoksia, toisinaan täytekakkua ja kääretorttua aivan nimellistä korvausta vastaan. Tyttö saa yleensä todistukseen oikein hyviä numeroita.

      Koulussamme ovat myös sisarukset, joiden isällä on kuntosaliyritys. Pari kertaa vuodessa opettajainhuoneeseen tulee nippu maksuttomia kausikortteja - ihan viinerinsyönnin vastapainoksi.

      Erään asuntolainaa makselevan kollegani valvontaluokalla oli katsastusinsinöörin kaksospojat. Niin kollegan vanha auto kuin katsastusmiehen pojatkin menivät yleensä vuosittaisesta arvioinnista heittämällä läpi.

      Luma-opemme tytär oli kieltenopettajan valvontaluokalla, kieltenopettajan tytär kyseisen luma-open valvontaluokalla. Arvosanojen tekeminen oli tietysti ihan läpihuutojuttu.

      Kaupunkimme lastensuojelussa työskentelevän äidin tytär on nyt kasiluokan aikana ihan karannut käsistä. Koulu ei tietenkään tee hänestä lastensuojeluilmoitusta, vaikka tässä tapauksessa todellakin olisi pitänyt tehdä jo ennen joulua. Opettajakunnan nimeämät tapaukset saadaan koulustamme aina kuuden viikon tutkimusjaksolle lasten- tai nuortenpsykiatriselle, vaikka sinne on järkyttävät jonot. Siinä lastensuojelun henkilöstön sana painaa paljon.

      Tiedossani on myös paljon vielä hyödyntämättömiä yhteistyömahdollisuuksia oppilaidemme eri ammatteja edustavien vanhempien kanssa. Yksi on töissä rahapajassa, yhdellä on korjausrakennusfirma, yksi on mansikan- ja omenanviljelijä, yhdellä on kennel... Pitääpä oikein ruveta miettimään, niin saa tässä vielä kevään kuluessa yhteistyökuviot rakenneltua. Rehtorimme on aina poikkeuksetta kaiken oppilaiden vanhempien kanssa tehtävän yhteistyön ensimmäinen kannattaja ja kannustaja.

      Miten minä tällaista ehdin keskellä päivää kirjoitella? Olen sairauslomalla. Työpaikkalääkärimme poika on minun englannin- ja ruotsinryhmissäni. Hän saa yleensä hyviä todistusarvosanoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      160
      2720
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      1997
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1736
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1648
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1461
    6. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      42
      1457
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      78
      1143
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1060
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      193
      976
    Aihe