"Vastikään eronnut Ristomatti Ratia Annassa: Nyt kun olen vapaa, potentiaaliset naiset säikähtävät."
"Ristomatti Ratia kertoo olleensa aloitteellinen avioeroasiassa."
"Muotoilija Ristomatti Ratia, 74, puhuu Anna-lehden haastattelussa avoimesti pika-ajassa vahvistuksen saaneesta avioerostaan Anu Saagimin, 53, kanssa."
"– Minä olin aloitteellinen, Ratia myöntää artikkelissa."
"– Kyllästyin siihen, että sain aina ravintolassa kuulla naisilta saman torjuvan lauseen: mutta sinähän olet naimisissa."
"Ratia kertoo, että pariskunnalla ei todellisuudessa enää pitkään aikaan ollut paljoakaan yhteistä. Molemmilla oli oma kotinsa ja elämänsä."
"– En halunnut jatkaa avioliittoa, joka ei ole ollut pitkään aikaan totta. Väsyin selittelemään erikoista järjestelyä, joka oli vain pelkkä muodollisuus."
"– Tosin en tiedä, auttoiko tämä mitään. Nyt kun olen vapaa, potentiaaliset naiset säikähtävät, että tuo mies onkin liikkeellä tositarkoituksella, Ristomatti vitsailee."
"Ratia kertoi MTV:lle helmikuussa erouutisen tultua julki, että miehen välit Saagimin kanssa ovat erosta huolimatta hyvät."
"– Harvoin sitä tässä iässä pääsee poikamieheksi. Välit Anun kanssa ovat myös hyvät. Toivottavasti ovat vielä tämän jälkeenkin, sillä hän kielsi minua antamasta lausuntoja, Ratia letkautti."
"– Anu on reipas tyyppi. Tällaista sattuu. Elämä jatkuu."
"Ristomatti Ratia on ollut kahdesti naimisissa ennen liittoaan Anu Saagimin kanssa. Ratialla ja Saagimilla on yksi yhteinen poika, vuonna 1999 syntynyt Robin."
http://www.mtv.fi/viihde/seurapiirit/artikkeli/vastikaan-eronnut-ristomatti-ratia-annassa-nyt-kun-olen-vapaa-potentiaaliset-naiset-saikahtavat/5793170
Tämän uutisen jälkeen löytyy varmaan runsaasti potentiaalisia naisia! Heti tulee mieleen pari esimerkkiä.
Ristomatti-poikamies vapailla markkinoilla
sokeriasugar
4
76
Vastaukset
- lahjakkuuskummaltakaan
ROBIN? Siis onko se laulaja noiden poika? Samanikäinen ainakin
- robineitaonmuitakin
Ei ole
Jotain positiivista - sanoin Annan puhelinmyyjälle Kiitos ei.
En kestä noita tyyppejä, enkä niiden avautumisia, enkä niiden elämäntarinoita. Oikeestiko joku on kiinnostunut?
Joskus tilasin Viherpihan, ja eikös ensimmäisessä lehdessä esiteltiin Ratian pärstä ja mökki, tai talo tai jotain - en viitsinyt katsoa tarkemmin - lähti suoraan jätepaperiin.- marakan_lento
Kaikki lehdet, joissa Martina esiintyy/tilittää/mainostaa, joutavat jäädä kauppaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671623
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa18641ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429