700 euroo on paljo rahaa
Eeki.M
51095
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuntuu olevan totta. Kokeilin itse ja sain säästöksi lähes 50 euroa kuukaudessa! Meni kyllä sonera nyt vaihtoon ja nopeasti
vaihdoin jo joulukuun alussa. kesti hetken aikaa saada uus kortti käyttöön. mutta säästöä tulee tosi paljon. vaihtakaa nyt hyvät ihmiset halvempaan niin saadaan nää isotkin operaattorit laskeen hintoja. se on kaikkien etu.
Joo on se hyvä kun nykyään pystyy vertailla helposti, itse vaihdoin myös joku aika sitten kun olin vertaillut. mutta pisti vaan silmään tuossa linkissä yksi juttu... Elisan tekstari-liittymä oli mainittu hyvin kalliiksi. Sitähän se voi kyllä olla, mutta eihän se voikaan olla kannattava tuolla määrällä, mitä oli vertailtu, eli tekstiviestejä noin 20 kpl kuukaudessa. Kiinteä hintahan on 1000 tekstiviestille, joten jos niitä lähettää vain 20 kpl niin eihän tekstariliittymä voi olla kannattava!
1900 euroo on rahaa jota me säästetään
Tosi. Rupattelu on nykyisin paljon halvempaa kun operaattori on oikea