BS player Linuxiin ?

Löytyykö Linuxiin BS Playeria tai vastaavaa mikä osaa hakea itse tekstityksiä ??
En meinaan löytänyt sellasta joten mahtaako edes olla.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

linuxiin sellastakaan..sori

Äänestä

Ei löydy sellaista haittaohjelmapesäkettä.

VLC:lle on sen sijaan tällainen lisäosa, jolla voi ladata automaattisesti tekstityksiä. Itselläni ei ole kokemusta sen käytöstä.

https://github.com/exebetche/vlsub/

Äänestä

Offtopic, mutta tuo BSplayer on susi, kun se ei osaa hakea tekstejä, kuin kolmesta paikasta.
Lisäksi itse niitä hakukohteita ei voi itse lisätä, joten aika mitäänsanomaton soitin..

Äänestä

Totem ja liitännäisistä klikkaa "Tekstitysten latain" päälle. Totem on esim. Ubuntussa oletuksena(Videot).

Äänestä

VLC Player on erittäin hyvä sekä Windowsissa, että Linuxissa, käytä sitä.

Äänestä

@Totem ja liitännäisistä klikkaa "Tekstitysten latain" päälle. Totem on esim. Ubuntussa oletuksena(Videot).@

Ei toi mulla ainakaan yhtään tekstejä hakenut mitä kokeilin.

Äänestä

"

Ilmeisesti aloittaja tarkoittaa sellaista ohjelmaa, joka hakee tekstit netistä. Sellainen on esimerkiksi SubDownloader

https://apps.ubuntu.com/cat/applications/precise/subdownloader/"

Itse asiassa sellasta videon toisto softaa joka hakee automaattisesti tekstit,
kuten (bsplayr,msplayer,opensubtitlesplayer jne...) Mutta tämä SubDownloader käy hyvin, löyty muuten Linuxin omasta varastosta :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


gugugug kirjoitti:

Löytyykö Linuxiin BS Playeria tai vastaavaa mikä osaa hakea itse tekstityksiä ??
En meinaan löytänyt sellasta joten mahtaako edes olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu