Valittavia ihmisiä en ymmärrä

Miksivalittaatyhjästä

Vaikka en saisi yhtään mitään puolisoa, lapsia, maallista mammonaa niin en jaksaisi ruikuttaa sitä.

En keskity elämässäni siihen mitä minulta puuttuu vaan siihen mitä minulla on. Minulla on älykkyys jota ei ihan kaikilla ihmisillä ole ja sen takia en lapsia tarvitse. Vain tyhmä ihminen tarvitsee lapsia ja omia kun on niin itsekäs ettei mikään muu riitä. Eivät he edes tarvitse miestä kunhan saa ohjailtavissa olevat omat kakarat.

Täysin tyhmä ihminen pystyy lapsia ohjailemaan mutta ei aikuisia ja siitä näkee mitä nämä "lapsitehtailijat" ovat.

Teillä on ongelma kakarat ja ongelma rakki joka räykyttää joka ihmisen. Jos näitä ei ole niin ihminen jaksaa valittaa koko ajan lapsettomuudestaan ja kun ei ole saanut miestä eikä rakkia elättäjäkseen.

5

204

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfdfdfg

      Kirjoituksestasi paistaa niin selvästi läpi katkeruus ja tyhmyys, että enpä väittäisi sinun olevan älykäs. Miksi edes tulet tänne palstalle? Kuka täällä on valitellut ja ruikutellut? Moni kysyy tietoa ja kokemuksia. Ja sitäpaitsi ihmisillä on erilaiset halut tulla vanhemmaksi. Jotkut syntyvät sellaisina, että heillä on suuri halu saada lapsia. Sinä et kuulu niihin.

      • Haistakuuleite

        Suu tukkoon ja lopeta lisääntymästä. Paska maailma ei tarvitse enempää paskaa.


    • mutsiaskiinnostaaehkä

      Aika kauhea valittaja pitää olla, että viitsii netissä ruikutella MUIDEN lastenhankinnasta (muun muassa). Jospa lopettaisit sen parkunan ja keskittyisit vaihteeksi omiin asioihisi?

      • Iljetysolet

        Suu tukkoo ameeba.


    • kestäkestä

      Täydellistä ihmistä ei ole eikä tule.Valittaja voi olla kuka tahansa.Mielestäni suurin osa tuntemistani ihmisistä on tyytyväisiä lapsiensa kanssa. Valittajia on lähelläni,mutta he eivät tiedosta sitä ja hermostuvat kun sanoo,että teillähän on hirveän hyvin asiat.Vastoinkäymisiä on kyllä kaikilla,mutta ei ole kiva olla likasankona.Itsellä ei ole kuin vaatimaton elämä ja hupaisaa kun hyvin varakas valittaa."Kipukynnyskö"sellaisella on matala?!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe