10-0............
RoKi-Ketterä
13
<50
Vastaukset
- nosense
Järkeekö jatkaa ees...
- paikallaollutjanähnyt
Ketterän kapteeni kävi kuumana kuin hellankoukku koko ottelun ajan ja niinhän se lopulta ajettiin ulos. Ikänsä perusteella valittu vain millä mutta toimi aivan päinvastoin kuin kapteenin kuuluu.
- Voitollayöhön1
Häviöst sä voi olla työtön!
- Jonneww
Jos sarja jumbolle häviää 10-0 niin miten sarja kärjelle 30-0?
- Tappiveneestäpois
Onhan toi Rovaniemen halli mestis tasoa,kuka imatralle halus kaksikaukaloisen hallin johon ei mahu kuin tuhat ihmistä. Vastuuseen se joka sen päätöksen teki,yksi kaukaloinen olis ollut hyvä ja mahtuu 4000tuhatta niin ketterä ois sm sarjaa.
- känädäläinen
Käyttäjämäärät on sitä luokkaa ettei yksi kaukalo riitä. Hallia kun käyttävät kiekkoilijoiden lisäksi myös taitoluistelijat, kaukalopalloilijat. Kahdella kaukalolla päästään siihen ettei tarvitse treenata ns.lepakkovuoroilla.
1500 hengen katsomo on mestiksen vähimmäisvaatimus ja ymmärtääkseni hallin laajennuksesta on piirrustukset olemassa. Siirtymäaika laajennukselle on 2 vuotta siitä kun mestislisenssi on annettu.
- päivityspelaa
Ketterän kotisivut: 0-0 :D
http://kettera.net/teams/matches/edustus// - jatkoillementiin
Olipa ihan erinlainen peli kuin perjantaina. Ketterä antoi kovan vastuksen Rokille.
http://www.tilastopalvelu.fi/ih/gamereport/reports/48279.html - penkitönurheilija
Imatran jääkiekko toimii kuin hölmöläis tivoli--- : Ensin luodaan uusi komea halli ja toivotaan -toivotaan -biisiä kunnellen odotellaan milloin Ketterä lunastaa siihen asetetut toiveet ja rahat------------- hoh hoijaa........... !
- 4öäö
hyvä roki!
- rokir
roki voittaa tänään,kyttyrä käy vaan kuumana!
- Hyvinnousi
Hieno nousu Mestikseen ketterä ;)
- rokir
kyttyrä taas kompuroi 1-7,ö sarjassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3186171Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483646Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1492841"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2252177Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol1021749- 671222
Niin että miten
Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua811065Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet
Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni145983Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun
Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan10948Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa
Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui11894