Maikkarin uutisointi Krimin vapautuksen vuosipäivänä ylitti taas Tarton trollien reward palkinnon saajaksi rillipäisen pässitoimittaja naisen.
Yleisen mielipiteen vaikuttamisen monopolisointi, ( venäjänvastaisilla argumenteilla) ,ei kuulu demokratiaan.
Valtamedia suoltaa kansaa rauhoittelevaa ja kurissapitävää prpogandaa illasta toiseen, ja samalla auktorisoi itsensä totuuden torveksi, jota on toteltava ja uskottava.
Kyseessä on nyt kansan hidas kypsyttäminen nato myönteiseksi.
Takana ovat siis median lisäksi SA-int, presidentti ym. instansseja ja näiden takana omistavan luokan eliitti( 90% svenskatalare).
Miksi uskoisin valtamediaa?
7
<50
Vastaukset
- S.Juntta
On täysin väärin uutisoida, että Venäjä liitti Krimin itseensä. Kriminaalit itse halusivat liittyä Venäjään. Venäjän sotilaat ainoastaan turvasivat vapaan mielipiteen muodostumisen.
Venäjään liittymisen neljäntenä vuosipäivänä kriminaalit jälleen päättävät liittymisestään ja silloin vapaan mielipiteen muodostuksen turvaavat Luhanskin Kansantasavallan sotilaat.
Krimin Tataarien ei koskaan anneta turvata vapaan mielipiteen muodostumista.- NatoSotilasko
Minkähän maan sotilaat turvaavat mielipiteen vapautta Venäjän seuraavissa presidentin vaaleissa?
- eletään-yhdessä-vielä
Näinhän sanottiin , että Viro itse liittyi "vapaehtoisesti" Neuvostoliittoon.
Samoin "vapaehtoisesti toiset Baltianmaat.
Taisi olla vapaehtoisuus kaukana siitä liitosta.
Suomi ei sellaista liittoa hyväksynyt, ja niimpä saimme pitää vapautemme.
Maksoimme kyllä kalliin hinnan siitä vapaudesta.
Vain omanmaan hallinto turvaa meille mielipiteen vapauden.
- Mediooso
Valtamedia on vallanpitäjän hallussa oleva media. Niitäkin maailmalta löytyy.
- Bror-Erik1968
Ja löytyy näämmä tonttuja joitten elämä kulkee median osoittamaa polkua
kohdusta hautaan asti itse lainkaan kipua tuntematta :)
Toivottavasti Mediooson monttubileet päätyvät maikkarin uutiskevennyk-
seen hauskana episodina. - Eer-Borik
Bror-Erik1968 kirjoitti:
Ja löytyy näämmä tonttuja joitten elämä kulkee median osoittamaa polkua
kohdusta hautaan asti itse lainkaan kipua tuntematta :)
Toivottavasti Mediooson monttubileet päätyvät maikkarin uutiskevennyk-
seen hauskana episodina."Ja löytyy näämmä tonttuja joitten elämä kulkee median osoittamaa polkua
kohdusta hautaan asti itse lainkaan kipua tuntematta :) "
Kivutta selviäminen on taito ei voimalaji .
Nyt on kuitenkin taas tullut muotiin se mitä mainostettiin aikoinaan tivoli ja sirkuspiireissä.
"Tulkaa kaikki katsomaan nyt esiintyy suuri fakiiri Ali-Baba-Tsai. Hän kuumentaa kuuden tuuman rautanaulan ja pistää sen vapaaehtoisen perskannikkaan tuntematta lainkaan kipua".
Meillä on nyt joukko noita fakiireita jotka esiintyvät torstaisin TV ssä ja menestys on taattu !! - joachimpeiper
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2014/03/21/krim-halusi-irti-ukrainasta-jo-1990-luvulla
niinpä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399297Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748202Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646053William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542467Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62167Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821799Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201744Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt91619Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921525Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411422