Kuluttajien kannattaa homeopaattisia hoitoaineita ostaessaan tarkistaa, että raaka-aineet ovat luomua ja tuotantoprosessi on ollut hiilineutraali ja ympäristöystävällinen.
Luomua tarvitaan homeopatiassa
7
302
Vastaukset
- Luomuisesti
Luomua tarvittaisiin myös muuallakin!
http://www.tiede.fi/artikkeli/uutiset/torjunta_aine_eksyttaa_kimalaisen_vaaraan_kukkaan - ahmadinjedanjed
Vesi, joka on lingottu aurinkoenergiaa käyttävällä sentrifugilla, on ilman muuta luomua.
- eppäilevä
Mitä sen on väliä, minkälaista ainetta valmistuksessa on käytetty, kun se laimennetaan kokonaan pois?
- luomupiispa
Tamperelaisessa voodooCAM luonnonmukaisessa hoidossa KÄYTETÄÄN VAIN LUONNONMUKAISTA VETTÄ.
- paperipastori
Luomua tarvitaan myös voodoo-CAM:ssa. Tampereen Hervannassa on luonnonmukaisesti kasvavamassa ohraa, kauraa, vehnää ja ruista, josta halukaat voivat ostaa syksyllä 2016 materiaalia voodoo - olkinukkien tekemiseen. Parsinneulat saa kukin ostaa ompeluliikkeestä.
- kIRVESKANTAINEN
Ranualaisessa kuhnekylpy-CAM:ssa käytetään vain luonnonmukaista lähdevettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1454033Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553454- 2132805
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382702Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282552Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482134- 1281667
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja371656Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1671599Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?
Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e1051290
