Oletko samaa mieltä?

4182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja piste.

Äänestä

Jos poliisi saisi päättää, niin suomalaisilla ei olisi aseita, autoja, viinaa, viikonloppuja, ravintoloita, nuoruutta eikä juuri mitään muutakaan. Onneksi poliisi vain toteuttaa eduskunnan eli meidän kansalaisten tekemiä päätöksiä eikä saa itsenäisesti rajoittaa kansalaisten oikeuksia. Elämästä tekee elämisen arvoista se pieni "karheus", joka silloin tällöin saataa aiheutta jotain ongelmaa.

Äänestä

"Hän katsoo, että mitä vähemmän aselupia on, sen parempi."
Mitenkäs ne ns. "suojeluskunnan luvilla" olevat aseet? Ironista tässä onkin se, että vain luvallisiin aseisiin voidaan puuttua. Väitänpä, että laittomilla aseilla tehdään enemmän rikoksia.

Äänestä
  • ihan tilastollinen tosiasia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


7.62 kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14193052/onko-suomalaisilla-liikaa-aseita

Kommentoi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu