Kaislikkoon vene on jäänyt, Junttu myös ruostumaan

http://eok.fi/
Tuikkikaa, oi Joulun tähtöset. Ja Petteri toivottaa hyvää joulua vaikka ihan kohta on jo pääsiäinen. Onkohan nyt kaikki muumimukit hyllyssä?

https://www.facebook.com/eok.ry/
Junttu jakoi linkin sinne ja Junttu jakoi linkin tänne. Mutta omaehtoinen kirjoittaminen on kuivunut tykkänään.

Mutta kuvat, onhan sentään ne ihanat kuvat. Junttu halaa äiti-Ammaa. Ja kaikki tämä huippuajankohtaisesti vuodelta 2013.

Tämä on seuranta- ja valvontailmoitus 2016/1. Ihan aiempien puheitteni mukaisesti EOK lahoaa rantakaislikkoon. Prosessi voi kestää kymmeniä vuosia.

Iloisia jäsenmaksuja. ;))))

1

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voiaikojavoitapoja

      EOK:n liittovaltuuston vuoden 2016 varsinainen vuosikokous pidetään Rovaniemellä lauantaina 23.4.2016 klo.13.00.

      Joulun kellot ovat lentäneet pajukkoon, kokous on tulossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      204
      7175
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      163
      2170
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1758
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1440
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1393
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1196
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      102
      1135
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1076
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      1029
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      259
      1003
    Aihe