Meidän toimistolla ollaan hankkiutumassa kaikista näkyvistä johdoista eroon.
Onko olemassa mitään mikrofonia, mikä äänittäisi neuvotteluhuoneen pöydän läpi keskustelut?
Eli mikki kiinni pöydän alapintaan. Langattomiakin mikkejä olisi, mutta ne ei tule kyseeseen.
Ääntä pöydän läpi?
2
1868
Vastaukset
- AsusDeluxe
Ainakaan äänenlaatu ei voi olla tuollaisessa tapauksessa mistään kotoisin. Mieluummin laittaisin mikrofonit kattoon, tosin silloin melkein langattomat oois järkevämpi vaihtoehto.
Miksei langattomat tule kyseeseen?- Vähemmän_sinisilmäinen
Todennäköisesti neuvottelutilassa keskustellaan liikesalaisuuksista, kun on ymmärretty, ettei voida käyttää langattomia mikrofoneja. Langaton mikki kantaa pahimmassa tapauksessa useita satoja metrejä, eikä niitä edes ole suojattu alkeellisimmallakaan tavalla. Pallokuvioinen mikki kattoon on järkevin vaihtoehto.
Kun halutaan välttää turhaa tiedon karkailua huoneesta, kannattaa huone lisäksi sijoittaa muualle kuin ulko seinän viereen. Ikkunoita siinä ei saa missään nimessä olla. Myös tilan verkottaminen faradayn häkiksi parantaa tietoturvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2154138Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii682648Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932381- 472313
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321551Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5161323Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951306- 571290
- 751263
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251176