Metsästäminen ei ole tervettä

Empatiahoi

Vain sairas sadisti saa iloa viattoman ja puolustuskyvyttömän olennon tappamisesta. Ihminen ei tarvitse lihaa elääkseen eikä turkiksia yllensä.
Peräkammarin pojat ja rumat naiset moista harrastaa katkeruuttaan ja älyllistä alemmuuttaan ja murhaamalla yrittävät kompensoida olonsa kurjuutta.

4

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • synteettistäHedelmälihaa

      Viallisen, rikkoontuneen ja avuttomassa tilassa olevan eläimen lopettaminenkaan ei tuota iloa. Se siltikin on jokaisen kansalaisen tehtävä, jos kohdalle sattuu, sillä eläinsuojelulaki sen määrää.
      Aloittajan oksennuksen kolme ensimmäistä sanaa soveltuvat parhaimmin henkilöihin, jotka repivät maasta irti eläviä kasveja tai syövät eläviä, tappamattomia tai kuumentamalla tapettuja kasveja, tai ulkoistavat tappopalvelut ostaessaan palkkamurhauspalvelun omettalihan kylkiäisinä.

    • tehotalous

      Kumpi tuhoaa luontoa enempi. Viljely vai metsästys, keräily. Mistä pellot ovatkaan tulleet.

    • 17plus9

      Kerrohan oma harrastuksesi ja aletaan vääntämään onko siinä mitään järkeä. Voin sanoa että pesäpallo se vasta idioottien laji onkin. Jos omaisisin sinun tavat sanoisisin tähän että "siitä mistä minä en pidä pitää kiletää ja pesäpallo ensimmäisenä" Koska en omaa tuollaista idiootin mielialaa niin en anna häiritä niitä jotka pesiksestä tykkäävät. Senkun pelaavat ei se mua häiritse.
      :) Aika paljon täällä on sitten peräkammarinpoikia ja rumia naisia:) 300 000. Mistä te revitte katkeruuksissanne näitä juttuja? :)) Hyvin näkee kuinka pelkkä porkkanan pureminen alkaa vahingoittamaan aivoja ja tietenkin se kannabiksen poltto ja viljely siinä kerrostaloyksiössä tuhoaa kahta kauheammin aivosoluja.

      • Kauniitjarohkeat

        Kyllä nuo ketunnahkan värjärit ja minkkien vapauttajat ovat muka hyviä ihmisiä. Ovat tulleet Sumelle helevetin kalliiksi. Esim. tuo energipolitiikka tuulimyllyineen. Ovat rikkaiden pentuja jolla on rahaa ja aikaa vittuilla ja arvostella vain tavallisia kansalaisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3298
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      35
      2659
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      73
      2259
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2258
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2191
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      110
      2163
    7. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      19
      1937
    8. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1914
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      20
      1909
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      86
      1642
    Aihe