Origin / The sims 4

Joooooo

Jonkun aikaa sitten latasin koneelleni (origin tilille) the sims 4 pelin.

Jossain vaiheessa sen jälkeen koneelleni tuli monta virusta ja yksi tuttavani sanoi, että kannattaisi palauttaa tietokoneen ns. järjestelmä. Vähän niinkuin kelata asioita taaksepäin... (Samalla poistaen kaiken esim. jos kelaan 18.10.2015 se poistaa kaiken 18.10.2015 - 21.3.2016 välillä tapahtuneet asiat (kuvat yms) koneeltani). Siispä tein näin.

Seuraavan kerran kun menin originiin (virukset eivät ajan palautuksesta huolimatta poistuneet, mutta muilla keinoilla kyllä) niin sims 4 ei ollut enää olemassa. En löydä sitä mistään eikä tuotekoodia voi mistään lunastaa... Voiko koodin jotenkin laittaa pois päältä ("epäaktivoida") ja ladata uudelleen vai pitääkö tässä nyt hommata uusi peli...?

2

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nooooooo

      Mitäs uskot tuttavien höpöohjeita...mitään palautuksia ei kannata tehdä vaan käyttis vedetään tehdasasetuksille. Myöskään Originista ei tuolla systeemillä mitään katoa, jos se on ostettu niin se kyllä löytyy Origin Tililtäsi vaikka kuinka palauttelisit aiempaan omaa tietokonettasi.

      • Joooooo

        Ei se sieltä löydy... Katosi kuin tuhka tuuleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      17
      2840
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      110
      2627
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2502
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      174
      2197
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1684
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1139
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      898
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      797
    9. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      153
      762
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      752
    Aihe