kampaukset

Mä oon kyllästyny kaikkiin tavallisiin kampauksiin niinku joku poninhäntä, letti/letit, saparot...ym.
antaakaa mulle jotain kampaus vinkkei. siis sellasii "arki kampaus" vinkkei. sellasii mitä voi käyttää esim. koulussa.
6618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

aja kaljuks niin ei tarvi laitella!

Äänestä

vittu ite meinasin ehottaa samaa!! VITTU!!!

Äänestä

en nyt tiiä onks täst paljooki apua... mut ehdotaisin et kävisit parturissa.. ja leikaisit jotenki uudesti... ja vaik väriä siihen hiukan...



nii ja sit on ku nykyään myydään vaatekaupois kaiken näkösiä huiveja... nii laitat huivin päästät hiukset takaa auki... ja jollain pienillä nipsukoilla siitä edestä sillee hiuksiinkii... = ) en tiiä tajusiks.. mut ei se mitään... = ) tai sit vaa yksin kertasest pidät hiukset auki.. = ) mut toivottavast noist olis ees jonku verran apua.. = )

Äänestä
  • Älä kuuntele tuota tyttö_90:n älyttömiä vinkkejä. Juuri ne huivipäätytöt näyttävät kaikkein typerämmille. Huivi on a) yleensä ruma ja mauton, b) se peittää tytön omat kauniit hiukset (yleensä tytöillä on kauniit hiukset, jos niit hoidetaan edes vähän)

    Eli kampaa hiukses auki sillee 'luonnollisesti', pistä vaik lakkaa sekaan jos ei muuten pysy ojennuksessa
    sit voit joskus kihartaa hiukset ja taiteilla siitä vaik mitä (näyttää muuten tosi hyvältä!)
    joo mut yleensä hiukset on auki ja siististi kammattuna tyylikkäimmät
    sit voit tietty laittaa jonku ponnarin sillee sivulle...mut unohda päähuivit!!! xD

    Äänestä

  • tommoset huivit on ihan hiton hirveet näköset! ei kannata. kukaan ei tykkää niist

    Äänestä

permis? väri? Joku erikoinen väri, esim. sininen? :D Tai sit pikkuletit..? Tai semmoset aika lyhyet. Kaikkea löytyy, kannattaa selailla eri lehtiä ja kattoa niistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


****** kirjoitti:

Mä oon kyllästyny kaikkiin tavallisiin kampauksiin niinku joku poninhäntä, letti/letit, saparot...ym.
antaakaa mulle jotain kampaus vinkkei. siis sellasii "arki kampaus" vinkkei. sellasii mitä voi käyttää esim. koulussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu