Vanhan Saunalahden asiakas kusessa?

Mulla on vanha tili sinne vanhaan saunalahteen, osoite oli [email protected]. Pääsen kyllä kirjautumaan postiini mutta salasana hukassa?
Ja sitten sen salasanan palauttamisen on tämä UUSI ELISA tehnyt mahdottomaksi?

On tosin aikaa muutama vuosi kun sitä tiliä käytin mutta nyt sain ilmoituksen nykyiselle tililleni että siellä on postia!

Voisko joku auttaa mua kun tosta Elisasta ei ole mihinkään!?

1

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei Peku2009!

      Valitettavasti ilmaisten netti.fi-sähköpostien salasanojen vaihtaminen ei onnistu OmaElisan kautta, emmekä useimmissa tapauksissa voi salasanan vaihtoa tehdä tietoturvasyistä myöskään asiakaspalvelun kautta, koska asiakkuudelle ei ole rekisteröitymistilanteessa annettu tarpeeksi vahvoja tunnistetietoja. Kerroit kuitenkin, että pääsisit ainakin jollain laitteella kirjautumaan postiisi joten varmaankin kannattaa jatkaa osoitteen käyttöä ja tarkistaa nuo saapuneet postit sillä laitteella. :)

      Noora / Palstatiimi
      http://palsta.elisa.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe