Tänään kolahti postilaatikosta erkoinen kirje. Siinä Holiday Club Resorts Oy:n toimitusjohtaja pyytää yhtikokoukseen valtakirjaa Seppo Juurikolle, Katinkullan perustajalle. Ennen Juurikko on hakenut valtakirjoja Katinkullan Osakasklubi ry:n nimissä, jonka perustajajäsen hän myös on. Myös osakasklubilta tuli tänään valtakirjan pyyntö, Juurakosta ei ollut mainintaa. Ilmeisesti välirikko ja valtataistelu menossa ??
Katinkulta 2016 - HCR kerää valtakirjoja
Kattimattilainen
6419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taisi tulla välirikko parivuotta sitten. Sen jälkeen Osakasklubi on pyrkinyt dominoimaan kaiken vallan itselleen ja saamaan muut pois kiinteistöyhtiöista. Jäsenmäärältään kuitenkin marginaali porukka (n.700), mutta julkisuudessa haluavat olla "virallinen" omistajataho. Osakasklubin hallitus kokonaisuudessa kiinteistöyhtiöiden hallituksissa ja nostavat sitäkautta palkkiot toiminnalle. Julkisesti kertovat olevansa "talkoilla" touhussa mukana.
Hyvin surullista kun aikuiset eivät pysty keskustelemaan asioista.
Tiedä sitten paraneeko toisella valtakirjallakaan
Nykyinen KatinKulta on kaikenkaikkiaan ns. "raiskattu" kohde jos vertaa sitä KatinKultaa mitä Lindeman&Juurikko rakensi 1990-luvulla. Silloinhan oli vain se vanha alue ja kylpylä johon suunnitteilla rajallinen määrä käyttäjiä. Nykyään kohde on ryöstörakennettu täyteen ns. tasokkaita loma-asuntoja, "pikku espoo lähiö rivareineen". Ei ihmekkään jos on kapinahenkeä ja erimielisyyksiä ja loma-asuntojen arvo maassa. Ahne HCR.
Yllättävän halvalla noita osakkeita saa. Huonon viikon saa näköjään hankittua hyvällä tuurilla muutamalla satasella esim. https://huutokaupat.com/fi/v/275620 vko 6 myyty hintaan 400 eur.
Ei järkeä ostaa, jos ei omaa käyttöä. Noita ei saa vuokrattua, mutta vastikkeet juoksee.
Katinkulta on nykyään suuntautunut enemmän perhekohteeksi ja siksi pesäero vanhemman sukupolven lomaosakkeiden omistajiin (ovat selvä enemmistö) tuntuu olevan tärkeää. Käsittääkseni Osakasklubi edustaa juuri omistajia. Katinkulta koostuu monesta eri yrityksestä, silti se muodostaa markkinointimielessä yhden kokonaisuuden jotka on riippuvaisia toisistaan. Katinkullalle on pääasia että joku omistaa lomaosakkeita ja samalla vastikkeille on maksaja. Se millä hinnalla ulkopuolista kauppaa tehdään ei ole niinkään meritystä. Aluksi Katinkulta oli vain lomaosakkaiden ulkopuolisilta suljettu lomakohde ja vähitellen ovet avattiin muillekkin. Nykyään kaikki asiakkaat ovat tervetulleita ja kaikkien mielipidettä kuunnellan oli osakas tai ei. Lomaosakkaat edustaa nykyään asiakaskunnan vähemmistöä ja siksi sen vallankäyttöä pyritään vähentämään.
Katinkulta on tällä hetkellä täynnä krapulaisia juoppoja. Hyi helkkari millainen läävä.
Pysykää kaukana ettette saa mitään tartuntaa.