huolestunut veronmaksaja

Epätietoinen veronmaksajana joudunkohan maksajaksi Jukojärven uuden koulun vesivahinkon maksajaksi ??
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä ,hä ,tapahtuu huolimatontako on touhu taas,vai sapotaasi.Vakuutus maksaa ,kuka maksaa vakuutukset.Kyllä se on kaikkien yhteisestä pussista joukkovoima löydyttävä.Ei vakuutuus yhtiöllä ole rahaa jos ei ole saanut asiakaiden rahoja käyttöönsä.

Äänestä

Kaupungin omaisuus on niin levällään, että sitä tuskin kannattaa vakuuttaa. Tulee halvemmaksi itse korjata vauriot. Eri asia sitten, johtuuko vahinko rakennusvirheestä, jolloin tekijän pitäisi korvata.
No ei hätää - Jukojärven koululaiset ovat tottuneet evakkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työssäkävijä kirjoitti:

Epätietoinen veronmaksajana joudunkohan maksajaksi Jukojärven uuden koulun vesivahinkon maksajaksi ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu