Tiistain ja keskiviikon välisenä yönä 22-23.3.2016 hävinnyt tavaraa pitkin suomenmaata.
Karviasta lähtenyt autokatoksesta autosta lompakko ja mekko, sekä autoa pengottu.
Jalasjärveltä lähtenyt autosta ihan kotopihasta talon vierestä radio ja vahvistin, arvo n. 300€
Laittakaas ihmiset kamerat tulille ja auton ovet lukkoon, taas epidemia iskee. Ja kaikki kallis pois autoista!
Olen puhunut
Varkaita taas liikkeellä Karviassa ja lähialueilla
10
397
Vastaukset
- jokotaas_
Olisko samaa porukkaa, joka hillui Karviassa viime syksynä?
Nyt kun maa sulaa, niiden on helppo liikkua jälkiä jättämättä.
Kiitos tiedoistasi JJT-originaaliNäillä voroilla näyttää olevan erikoistaitoina autojen "siivoukset". Taitaa olla eri porukkaa, tosin laajalti liikkuvat.
Hyvä kun muistutit, pitääkin käydä tos hallilla kattoos, onko tullu jalanjälkiä. Omistajan poika kun armeijas on, niin aika vähäisellä vahtimisella se on. Samalla tsekkaa kameran saaliin. Muistakaa olla valppaina.
- ihan-nähty
Ovat tainneet syksyiset kleptomaanit heräillä talvihorroksesta. Kannattaa katsella markkejaan ja tarkistaa kameroiden toiminta. Yöllisiä taskulampun kanssa kulkijoita on kuulemma taas ollut liikkeellä parhaimpaan nukkuma aikaan.
Tietenkin voi kyseessä olla tämä "auton siivoamis"-porukka. - kkvj
alkkilassa ei käy varkaita konnei oo mitä varastaa
- lkjyg
Onks siä alkkilassa niin köyhää vai onks sieltä jo kaikki varastettu?
- sitämieltä
Myös huoria Karviassa riittää!
- gylgyl
Ilmasia kaiken lisäksi!
- Ei_sunkan
se silloin huora ole, jos maksua ei ota ???
- katuva
Ei kadun sitä mitä sanoin. En halua huoritella.
- mitenliittyyaiheeseen
Miten keskustelunne liittyy tähän Karvian ja lähialueiden varas-asiaan?
Vihjeeksi vain, että aloittakaa oma viestiketjunne, missä saatte jutustella näistä seksifantasioistanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892