Voi miten ihania uutisia Kokkolaan. Jutta Urpilaiselle tuli perheenlisäystä Kolumbiasta. Eikö adoptoiminen olekin ihanaa?
http://www.kp24.fi/uutiset/408881/Jutta-Urpilaiselle-perheenlisäystä-hoitaa-lasta-kotonaan-loppuvuoden-ajan
http://www.kp24.fi/uutiset/408881/Jutta-Urpilaiselle-perheenlisäystä-hoitaa-lasta-kotonaan-loppuvuoden-ajan
Vastaukset 60
Vanhimmat
Voiku söpöä milloin saamme nähdä valokuvan uudesta tulokkaasta tämähän oli pääsiäisen paras uutinen. Paljon onnea Jutalle perheenlisäyksen johdosta.
Jaa,että Kolumbiasta.
Näin on lähetetään pääsiäisterveiset Kolumbiaan siellä on varmaan mukavat ilmat polttaa pääsiäiskokkoa palmujen alla.
No aivan varmasti mutta, jos olisin itse samassa tilanteessa lennättäisin perheeni Havaijille palmujen siimekseen siellä asuu niin vieraanvaraisia ihmisiä Kolumbia on jotenkin niin ankea maa.
Löysin hienon valokuvan onnellisesta pariskunnasta voi tätä riemua.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001144816.html
Ei mitään toki lapset samassa kuvassa olis ollu mielusa yllätys. On se jännä nähä miten uutiset kouhottaa sitku noi tulee takasin. :D
dd
d
d
d
d
dd
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
kokokokokajan
Juttuhan oli jo aloitettu, pitikö päteä omaa näppäryyttään.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14199625/jutta-jaa-aitiyslomalle
Oikein mukavaa saada jymyuutisesta mahdollisimman paljon materiaalia palstalle hyvä tietää sinunkin kantasi asiaan... :D
Jk. Emme muuten tykänneet tavastasi haukkua palstalaisia hölmöiksi vain vainoaja menettelee niin.
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
zz
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
Ja mitä parasta meinaa olla poissa eduskunnasta, pitäisi ottaa ainakin vapaata siihen asti kunnes lapsi on käynyt peruskoulun loppuun jos on vastuullinen vanhempi eikä se varmana ole rahasta kiinni ?
Aivan samoin mekin teimme aikoinaan, kuin Jutta ja näin tekivät myös lapsenlapsemme eikö olekkin ihimeellistä.
kkkk
jjjjjjjjjj
j
j
j
j
j
j
j
j
jj
j
j
j
j
j
j
j
j
j
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
ö
Pojasta polvi paranee. Onnea ja menestystä Jutta Urpilaisen perheelle olet Kokkolan oma äiti ja suuri esikuva meille kaikille.
Ihanasti sanailtu sinulta komppaan sydämeni täydeltä, karhunhaleja.. =)
Hyvinhän tuo on ajanu Kokkolan asioita eipä tässä muuta.
Onkohan kotona jo lastenhuone valmiina vai pitääkö ostaa isompi asunto lapsihan tarvitsee liikkumatilaa runsain määrin?
Kokkola saa uusia Valtteri tarinoita?
Miksi eivät ottaneet tyttöä. Maa tarvitsee enemmän naispuolisia kaunokaisia. Vai eikö Jutta mustasukkaisuudessaan suostunut tytön adoptoimiseen.
Riippuu siitä aiheutatko niitä toivottavast et kuulu lasten vihaajien joukkoon sellaiset tulisi karkottaa Suomesta alimpaan manalaan.
jj
j
j
j
j
j
j
u
u
u
u
u
u
uu
u
uu
t
t
t
t
t
t
t
t
t
-
-
-
-
-
-
t
t
t
t
t
t
t
t
t
t
a
a
a
a
a
a
a
a
öö
ö
ö
ö
ö
ä
ä
ä
ä
ä
i
i
i
i
it
t
t
t
t
i
i
i
i
Kuka hullu tuo valtteri sitten on?
Varmaan joku mannen siittämä äpärä laps' aikuinen poikamies lapsellisine juttuineen?
Kovasti on vainoajalla vitsit vähissä liekö syynä pakokauhu nettipoliisin ajojahdin edistymisestä tai sitten sinulta plörähtäneet jännäpaskat kirvelevät ahteriasi erityisen tuskallisesti.
Se koira vastaa johon kalikka kalastaa yleensä eli sinä tässä tapauksessa.
Mutta jatketaampa...
Tuo valtteri on varmaan vieläpä joku pätkä natsi halmetyylin mohikaanitukkineen ja läskilyllerö joka on niin ruma posteljoonin poika että oma isäkin hylkäsi. Kuvittelee olevansa joku lihaskimppu läskistä paksuine käsivarsineen vaikkei rautaa nouse edes yhtä paljon mitä vanhusten kuntoutuskeskuksessa.
Eikö hävetä yhtään olla ihranen natsipelle joka ei saa muilta kuin maksullisilta thaimaalaisilta?
JEEEEEEEE:D:D:D
Urpilainen pois eduskunnasta melkein koko vuoden, tämä on ilouutinen!
Onnittelut,, mutta lapsihan "päääsee mummolaaan", kun Jutta on jo neljäkymmentä vee, tuossaiässähän lapset ovat jo parikymppisiä!
Kaikista alhaisimpia oletoja on politikot ja politiikkaaan pyrkikijät jotka käyttävät lapsia välikätenä omien pyrkimyksien ja tavotteiden saavuttamiseen!
öhöm
vv
v
v
v
v
v
v
vv
vv
v
vv
v
v
v
v
v
v
vv
n
n
n
n
n
n
n
n
6
6
6
6
6
6
3
4
3
y
e
y
u
9
5
t
w
5
5w
5
5
2
4
4
4
4
4
4
4
4
Sydämelliset onnentoivotukset täältä koko Mesilän asukkaiden puolesta. Kyllä te Isokylän ihmiset varmasti juhlitte siellä omankylän kasvatin onnea ja hyvää Pääsiäistä teillekin. :))
Rödsöläiset iloitsevat kanssa Pääsiäinen sai uuden merkityksen. Tänään muistellaan myös Golgataa se paikka ei unohdu koskaan.
Mitä ne iloitsee? Minkä merkityksen se sai?
Bilderberg jutan pääsiäisyllätyksestä ei kyllä iloitse kukaan. Toisaalta jos sen mies on tuhkamuna niin moni sijais siitosori varmasti ilahtuu siitä tiedosta jutan vakio baarissa.
No jopas oli oikein uutisjytky. Meinasi mennä iltapäiväkonjakki ihan väärään kurkkuun, tai kyllä se kait oikeaan kurkkuun meni,mutta aikoi karata henkitorven puolelle.Nyt sitten odottelemme ristiäisiä vai ovatko jo pidetty ja ketkä ovat kummeja? Kansakunta tulee varmasti seuraamaan täman lapsukaisen elämää herkeämattä:-)
Tattis! Sinäpä sen sanoit lähdenkin heti hakemaan konjamiini minipullon pitkäripaisesta tätä täytyy juhlia.
äijä ampuu räkäpäitä ja muija maho vitsit vähissä
Kurjaa viettää pääsiäistä armeijassa koita pärjätä.
No voi wau:) tottakai jude tyttö saa nappisimmun kolubialais lapsen ilman byrokratiaa kun on johtava virkanainen ja juden isäki ex johtava vasemmistolaispamppu,nehän ajaaa toistensa etuja rotat
...löysikö se sen roskiksesta vai mistä?
Teillä on täällä niin kauniisti koristeltu palsta Jutan uuden perheenlisäyksen kunniaksi aivan kyyneleet valuvat silmistä miten se koskettaa :))))
s
s
s
s
ss
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
ss
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
Ulkopaikkakuntalaisena voin vain kertoa teille miten suuresti kunnioitan Jutta Urpilaista ja hänen ennakkoluulotonta adoptiotaan. Olkaat hyvät.
Joopajoo eli Suomeen pitäisi adoptoida säälistä ulkomailta kersoja samoin kuin otetaan vastaan niitä sotarikollisia terroristi maahantulioitaki? ainiin onhan ne moniosaajat tehneet muutaki hyvää suomesa niitä kun ei katsos oikeudessa tuomita.
Hot Slice pizzerian omistajakin adoptoi lapsen Kolumbiasta ehkä sinunkin pitäisi niin meidän ei tarvitsisi sääliä sinua.
Minä kun en sääliä kaipaa sillä sääli on sairautta.Ja sotarikoksia maassaan tehneet maahantunketujat raiskarit hyväksikäyttäjät jne jotka eivåt ole toellisessa tarpeessa saada turvapaikkaa,pitää passittaa takas niihin ihaniin kotimaihinsa.Meillä Suomessa ei yksinkertaisest ole varaa elättää niitä edes vankilassa! mutta kun suomessa nämä hyväuskoiset suvakit niitä hyysää
Parta vauva?
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
s
Gggggpppp
Ooooo
Jjkk
PPP
K
K
K
J
O
G
K
Ä
Ä
Ä
Ä
Ä
Ä
Ä
Ä
Llllllll
Lyhyt
P
Öljy
J
H
O
O
H
I
U
J
U
Ja
J
H
Höykytti
J
K
K
Jmjm
Km
Hän
Jukka
L
On
Kun
H
I
I
K
U
K
J
Pitäiskö sun mennä johonkin puheterapiaan?
Hyvää pääsiäistä kaikille, oletteko maalanneet pääsiäismunia?
Dipatkaa muna suklaaseen ja yllättäkää puolisonne yllätysmunalla? :-D
Koristelimme tyhjiksi puhallettuja kananmunia askartelukaupan kiiltohilejauheilla ja pienillä helmillä, ensin spraytarraliimaa ja sitten munien päälle hileet ja helmet lopuksi kirkaslakkaan upotus niistä tuli kauniita.
hyvää pääsiäistä oletteko maanneet rullien kanssa
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
zz
z
z
z
z
zz
z
z
z
z
zz
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
z
Munat kipeenä
Miten käy nyt maailman parantamisen ja kansakunnan moralisoimisen, kun aika meneekin lapsen hoitoon... Entä puiden halaaminen, jääkö sille aikaa...
SDP romahtaa...
Puiden halaaminen kannattaa aina niin myötä kuin vastoinkäymisissä. Kas, sieltä jo kuuluu joutsenien laulu se tietää onnellista kevättä.
Kannattaa varoa halaamasta kuusta voi olla pian pahasti pihkassa. :)
Olisi kyllä pitänyt kertoa tällaisesta suunnitelmasta jo ennen vaaleja. Nyt äänestivät Jutan eduskuntaan ja nainen onkin kotona.
Miksei voi potkia pois eduskuntatalosta jos voi todistaa, että Meidän Jutta suunitteli tämän ja on siis kiero typpi?
http://mvlehti.net/2015/12/02/video-jutta-urpilainen-on-hirvio-pienten-lasten-onni-etta-han-ei-toimi-opettajana/
Ainaki pojalla on kotiopettaja äitinsä takaa muusta viis.