Peniksen kiinnikkeet!? Apua...

kiinnikkeet

Hei, olen 24-vuotias mies... Ja minulla on kiinnikkeet peniksessä vieläkin. En tiennyt tästä mitään, vasta kun luin juuri yhden artikkelin netistä. Se osa mikä yhdistyy esinahasta terskaan, niin olisiko sen pitänyt irrota murrosiässä? Miksi näin ei ole käynyt? Olen masturboinut 12-vuotiaasta asti... Olen harrastanut seksiä useaan otteeseen, ja sessiot on kestänyt useita tunteja (Ei ole tuntenut mitään, koska se kiinnike tekee kipeää yhdynnässä). Mitä pitäisi tehdä?

6

1671

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dasddasaS

      Jos meinaat frenulumia, niin sen kuule kuuluukin olla siellä alapinnalla. Jos epäilet frenulumin olevan turhan tiukka, niin venyttele sitä. Googlettamalla "esarinvenytys" löytyy hyvät ohjeet kaikenlaiseen venyttelyyn ja ne voi ladata vaikka omalle koneelleen sieltä sivustolta!

    • Anonyymi

      Sen osan nimi on Pendulum

    • Anonyymi

      Mitä pitäisi tehdä? Älä ainakaan kerro naiselle ettet nauttinut seksistä.

    • Anonyymi

      Se tarkoittaa vain sitä että ns:jarrunaru repeää, eli kun pääset telakoitumaan naisen kanssa niin se repeää kun meno on kovaa. Kai sen masteroinnillakin menee jos pemppailee väkivaltasesti mutta itsellä se repesi vasta naidessa.

    • Anonyymi

      Mattilla on ollut 36senttisensä kanssa varmaan pulmia niissä kiinni ennen noita upeita kokemuksiaan, mutta niin käy penikseensä rakastuessa jokaiselle.

    • Anonyymi

      Ikävä kuulla, että sattuu yhdynnässä. Joskus on seksikumppanin ilme näyttänyt naidessa siltä, kuin sattuisi ja olen asiasta kysynytkin, mutta yksikään mies ei ole myöntänyt, että sattuisi. Joitakin ilmeisesti saattaa sattua sitten?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      154
      7714
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      222
      5735
    3. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4638
    4. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4246
    5. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      76
      3963
    6. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      32
      3888
    7. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3001
    8. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      109
      2926
    9. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      73
      2433
    10. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      115
      2352
    Aihe