Käytän kuulolaitetta ja mulla on kohta 2 vuotta ollut tulehdus korvassa klebsilla eli happipakoinen bakteeri.Johtunee kuulolaitteesta koska korvassa ei ole happea kun kun laite korvassa.Uhkaillaan jo leikkauksella ja tulehdus kuulemma levinnyt jo luuhunkin.
itse tein itselleni kuulolaitteen: vahvistin ja kuulokkeet mitkä eivät ole täysin ilmatiiviit koska aattelin vielä elää.
Viimeisin antibioottikuuri toivottavasti auttaa koska ei olisi intoa mennä leikkaukseen varsinkin koska minulla on diabetes ja korvalääkärit sotkivat sokeritasapainoni antamalla korvatippoja jotka sisältävät kortisoolia.
kuulolaitteet ja happipakoiset bakteerit
jouytytyty
1
190
Vastaukset
- korva-tausta-koe
jaahas... sanoppa tohokin "äkkinäinen"..??????? en koskaan kuullut moisesta...!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 974856
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2351964- 811583
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401180Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3281127Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051090- 501089
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471047- 1111029
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85974