Birgitta Silander,Päivi Heikinheimo ja Seinäjokilainen Eeva.
Ei minkäänlaista kommenttia pitkään aikaan.
Eihän nämä ihmiset vatvomallakaan löydy,mutta keskustelu ja vatvominen on kaksi eri asiaa. Pitäisi koko kadonneet palsta mieluiten vaikka kokonaan lopettaa,kun ensin on kaikilla hirveästi intoa kuin pikkulapsilla keskustella ja spekuloida kadonneen kohtaloa ja sitten tulee yht`äkkinen lopahdus.
Mielenkiinto loppunut kadonneisiin?
7
203
Vastaukset 7
- Outo.tapaus
Ei välttämättä mielenkiinto ole loppunut, mutta kun näistä tapauksista ei ole kuulunut uutta pitkään aikaan, niin tyhjästä voi olla vaikea nyhjäistä. Toivottavasti nyt lumien sulaessa edes jokin näistä mysteereistä ratkeaisi.
Sekin vaikuttaa kirjoitusaktiivisuuteen, että ylläpito poistelee täältä asiallisia viestejä. Sitten kaikenmaailman trolliviestit, missä esim. kadonneita vihjaistaan lesboiksi, saavat jäädä. Varmaan tämäkin viesti pian poistetaan.- AINUTKOJOTAKIINNOSTAA
Olen huomannut saman. Omiakin kommetteja hävinnyt. Voisiko kuitenkin olla niin,että Suomi24 tavallaan kuitenkin "elää" näistä trollikommenteista. Liian,varsinkin poliisin toimia kritisoivat tai yleensäkkin "älykkäät" kommentit poistetaan.
- enolehuomannut
Mutta ilmeisesti lesboja kiinnostaa vain naisten katoamiset ja itsemurhiakin uskovat murhiksi.
- niinkuinmistä
Yhdestäkään noista ei ole kerrottu mitään mistä voisi päätellä mitä tapahtunut, vain tutut voisi kertoa jotain uutta ja harvoin nekään varsinkaan vanhemmista ihmisistä nettiin mitään laittaa, jonnekin facebook-sivulle korkeintaan. Nelan tapauksessakin oli aivan älyvapaata kirjoittelua sivullisilta.
- 1plus9
Nelan tapauksessa toteutui ns. kadonneen valkoisen naisen syndrooma (Wikipediasta voi katsoa mitä se tarkoittaa). Se yhdistettynä some-aikakauteen ja siihen, että julkisuuteen saatiin aika paljon tietoja tapauksesta, niin nettifoorumit täyttyivät tuhansista ja pääasiassa typeristä viesteistä. Onneksi vastaavaa ei tapahdu ihan jokaisen kadonneen kohdalla.
- hävisiköetsijäkin
Eikö Eevaa tullut joku huippuetsijä etsimään, en kyllä ole huomannut uutisissa mitään edistystä
- AINUTKOJOTAKIINNOSTAA
Aivan! Jo 1 vko kulunut ja yleensähän Savukoski ei edes kovin kauvan viivy etsinnöissä, eikö olisi voinut edes uutisoida,ettei mitään löytynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1681112En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44747Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27713Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137708- 44669
- 67635
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l201595Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164592Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36590Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52580