Suvakeille
kotousko
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei hätää, sehän olisi jälleen "vain yksittäinen teko," kuten Orpokin mainitsee. Tuntuu vaan, että niitä "yksittäisiä tekoja" alkaa olla ihan yleisestikin. :(
Mutta Sannihan tänään Forssan Lehdessä kirjoitti, että terroristien pahin vihollinen on avoin, suvaitsevainen yhteiskunta, joten eiköhän edelleen toivoteta terroristit tervetulleeksi Suomeen ja pidetään rajat ja ovet auki ihan kotiimme asti.
Sanni pitää helppona ratkaisuna pitää rajat kiinni ja lisätä valvontaa.
Suomalaisten vihaa lisää poliitikkojen vieraantuminen tavallisesta kansasta, kansan manipulointi, kansan mielipiteitten vainoaminen, valtakunnan median (ylen ja lehdistön) vaikeminen, salaaminen ja jopa valehtelu. Kantasuomalaiset syyllistetään rasisteiksi ja suvaitsemattomiksi ja he ovatkin valtakunnan suurimpia roistoja mielipiteitten ja ajatustensa takia.
Kansa näkee, että keisarilla ei ole vaatteita, vaikka poliitikot toisin väittävät.
Kansa hyväksyy pakolaiset, mutta ei holtitonta kansanvaellusta elintasopakolaisille. Kukaan sotaa pakeneva ei hae turvapaikkaa monien tuhansien kilometrin päästä, eikä hänellä pitäisi olla oikeutta valita maata, johon tulee pakolaiseksi (=maa jossa parhaat etuudet).
Poliitikot eivät ymmärrä, että kansa ei halua uutta kulttuuria, jota he ovat nyt ympärillään nähneet: varastelu, valehtelu, väkivalta, naisten perään huutelu, joukkoahdistustelut jne.
Ministerin auton takapenkiltä tummennettujen lasien läpi on kovin vaikea nähdä, mutta helppo syyllistää.
Suvaitsevainen yhteiskunta on kaikkein haavoittuvaisin yhteiskunta.
Pahat aloitti taistelun, hyvät eivät tehneet mitään. Pahat voitti.