Kuin lukee näitä kirjoituksia ja katslee fb sivustoja niin voi todeta että uudestisyntyyys voi ihan oikeasti olla otta.
En tiedä onko tuntemamme hiihulista tullut uusi Paavi nimeltä RONALDO RASPUTTIIN.
En tiedä onko tuntemamme hiihulista tullut uusi Paavi nimeltä RONALDO RASPUTTIIN.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onko tämä sen Venäläsen Grigori Rasputinin veljenpoika. Nehän ryyppäsi Winissä viikko tolkulla ja perustivat sen Helluntaiseurakunnan. Ronaldo Rasputin Kokkolan Paavi ,on se upeeta , ei kun mahtavaa.
Helluntaiseurakunta perustetiin 2000 vuotta sitten Jerusalemissa kun Pyhä Henki vuodatettiin meihini todellisiin Jumalan opetuslapsiin. Hallelujaa!
Luin että yksi rouva kommentoi että Ronaldo Rasputin on nyyssinnyt hänen lätsänsä ,mutta hän kyllä tarkoitti että nussi--ut ja ottannut siittä hyvästä lätsän.
No, lukihäiriö :)
Kevättä odottaessa niin onhan se hyvä koittaa kaikenlaisia päähineitä.Tosin nyt ei kyllä kesällä ole niinkään ole tarvetta päähineelle,mutta onhan se hyvä varautua ajoissa jos tulee kylmä kesä.Uskon kumminkin että Ronaldo Rasputilla on kahdenlaista tarkoitusta hänen hankkimisellaan päähineellä.Nimittäin yksi hänen fb sivuistolla sanoi tai oikeastaan kirjoitti että se on kuin pannulappu,no kukin omalla mielipiteellään.
Mielestäni nyt tässä tapauksessa voisi jo nyt ajatella että se on vappupallo,joka tuo ihmisille iloa torilla ja mikä tärkeintä, niin sehän on täytetty heliumilla niin vaikka hieman meneekin Raamatun sanoman valehteluun tai tietämättömyyteen niin ehkä Ronaldo Rasputin varmistaa tällätavoin ylösnousemuksensa taivaaseen ettei mene väärään suuntaan.Aina on hyvä varautua ja katsoa että menomatka on sinne minne on toivonnut. Joo vielä sen verran että jos lähtö tapahtuu torilta niin pitää myös varmistaa,ettei kukaan lähistöllä polta tupakka koska silloin tulee kyllä käynti peruukki kauppaan.
Kyse ei suinkaan ole siitä, miten minä onnistun, vaan siitä, että Jumala armahtaa näyrän palvelijansa. :) Hallet sille!
Olemme tässä istuneet iltaa ja mietitty että voimmeko ihan todellisuudessa juoda verta niin kuin kristityn opissa sanotaan ja se veri muuttuu sitten viiniksi ja sen jälkeen tulee alkohooli ja muuttaa meidän personallisuuden ihan toiseen muotoon.No vertahan kyllä saa edullisesti teurastamolta ,mutta jos se sitten muutuupi viiniksi niin silloin koko meidän koko ilta menee hieman pilalle ,tai oletan niin koska en ole vielä maistannut viiniä joka sisältää alkohoolia ,mutta olen kuullut että sillä on monenlaista vaikutusta personallisuuteen.Olen nyt saannut selville että kuka on Ronaldo Rasputin ja tiedän että hän jos joku voi opastaa meitä alkohoolin pahoista puolista.En haluaisi kirjoittaa tätä mutta naisena niin jos veri jota joisimme ja sisältää alkohoolia ,niin voisiko minusta sitten olla tulossa semmoinen että hyppäisin Ronaldon syliin ja sanoisin että nyt poika aletaan katsoa että miten rodeota ratsastetaan.Minun pitää kyllä olla rehellinen, me olemme ottaneet vähän vain verta ,mutta ihan pikkuisen mutta huomaan itsestäni muutoksen jo.No jos en nyt sitten enempää ota niin kaikki on toivottavasti hyvin ,mutta tahtoisin Ronaldon keppiä käsittää niin että se tietää missä mennään ,ja ettei se katkea kesken laukan.Ronaldolle terveisiä ja minä yritän jättää sinut rauhaan minun oma pikku tuhmeliini.
Hahha :)
No hei ! Kävin tänään Kokkolan moottori pyöränäyttelyssä ,ja katsoin kuin opastit nuoria Jeesuksen ylösnoususta.Mitä minuun viittasi erityisen paljon ole se ,että näytit keskimmäistä ristiä ja sanoit että se on Jeesuksen risti ja se tarkoittaa sitä Jeesus on ylös noussut ja että hauta on tyhjä ja hän on ylösnoussut meidän puolesta ja kuollut meidän syntien puolesta.Sen jälkeen sanot että Jeesus pantiin viittaamasi hautaan ja kivi pantiin haudan eteen, Maanantaina kuin jengi tuli katsomaan sinne hautaan niin hauta olikin tyhjä ja olikin noussut kuule ylös,ei ollutkaan siellä ja oli mennyt kuule taivaaseen.Ja nyt kuin näette tämän mopon niin siinä ei ole kuskia päällä ,se tarkoittaa sitä että ihminen menee taivaseen mutta måpå jää.Nå onhan se nyt selvää että mopå jää jos tulee kuolon kolari,mitä sillä måpolla taivaassa tekee jos se on aivan romuna.Tähän voisi lisätä että tuolloin ei ollut mopåa ,lähinnäkin aasi jolla oli päänpäällä vihellyspiippu jos tuli ajettua ylinopeutta ,että kansa ehti alta pois.
Viittasit siihen keskimmäiseen ristiin ,mutta et maininnut sanallakaan niistä kahdesta muista risteistä,jotka olivat myös hautakummun päällä.Olivatko he vara ristejä vai vittasikohan ne roomalaiskirjeisiin 678.
Huom rommalaiskirjeitten 678 vastaus on vieläkin vastaamatta.Tämä voi olla oikein painajainen kuin et löydä vastausta 678 kirjeisiin.
Kuinnioitan sinua hyvin paljon,mutta nyt sinulla todellakin on ollut aikaa ottaa selville mitä kirjeet sisältävät.Hyvää pyhhänpäivien jatkoa myös sinulle.
PS: Olitko trullina tänä vuonna.