Kim il kiemunki

Kiemunkia on mahdoton erottaa, uutisoi Häsan armoitettu toimittaja ja kiemungin työtoveri Hanna A-A Häsassa. Eli siis meillä on Hämeenlinnassa nyt Kim il Kiemunki jota jokaisen kuntalaisen tulee palvoa eikä häntä voida missään olosuhteissa erottaa. Hurraa siis kim il kiemunki.
20243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Hurraa, hurraa. Olet suuri, Iisakki.

Äänestä
  • Paljon suurempi kun iisakkitautinen.

    Äänestä

Jos itsestäni kirjoitettaisiin näin paljon paskaa/tosipaskaa niin minussa olisi kyllä miestä vetämään ranteet auki. Täysijärkinen ihminen tajuaa jossain vaiheessa että on epäonnistunut ihmispaska !

Äänestä

Niinhän ne hyvätveljet sanoivat, ei voi erottaa.

Äänestä
  • seppo hovia siis tarvitaan...
    Lululle voimia.

    Äänestä

Toveri Iisakista tulee sosialistisen Suomen ensimmäinen yksinvaltias. Eläköön Neuvostoliitto jaIisakki

Äänestä

Pikavipeissä on nykyään tosi isoja eroja. Esimerkiksi paljon mainostava Vivus ottaa tyyliin 20 kertaa isompaa korkoa kuin pienimmän koron Ostosraha. Kannattaa ehdottomasti vertailla pikalainoja ennen kuin ottaa: http://www.pikalaina.xyz

Äänestä
  • Pikalainaa ei kannata ottaa mistään eikä missään olosuhteissa!

    Äänestä

Heppoiset on erottamisen perusteet,Kiemunkihan vain tarkoitti,että ehkäisyvälineitä voisi käyttää mamutkin,mutta virpojien koriin kondomien lahjoittaminen ei oikein sovi,kun virpojina on lapset. Perussuomalaisten Tiina Elovaara hakee julkisuutta kaikella tavalla,kun mitään näkyvää ei ole saanut poliittisen uransa aikana toimeksi ja istuu mykkänä eduskunnassa. Kiemunki uskaltaa ottaa kantaa,mutta Elovaara oli takinkääntäjä jo Tampereen kaupunginvaltuustossa,kun vaalilupauksessaan äänestäjilleen lupasi,että hän on rantatien tunnelihanketta vastaan,niin lobbauksen uhrina hän muutti kantansa,kun on kokematon ja lapsellinen. Kun perussuomalaisilla on puoluetoverina Elovaaran kaltainen kaverin pettäjä,niin miten enään voimme äänestää,kohta hän vaihtaa kuitenkin puoluetta ja vallan huumassa työläisperheen lapsesta voi tulla porvari. Jos yhtä paljon käyttäisi puheenvuoroja,kuin on tuputtanut itseään lehtien palstoille,niin voisi joskus ehkä päästä johonkin kunnon töihin,mutta onneksemme eduskunta-aika hänelläkin loppuu.

Äänestä

Ihmettelin tätä sakon vastustamista.

Herrahan ilmoitti tuomion jälkeen, että "Ranne kuitenkin vastustaa, joten myös minun on pakko.."?? no Ranne ei vastusta, mutta Kiemungin on ilmeisesti silti pakko? :)) Ihan pelleilyä.

Äänestä
  • Lulu hävisi ja valitti.

    Äänestä

  • Huom. Kaupunkiuutiset ja HäSa eivät enää lainkaan julkaise Ranteen kirjoituksia, vaikka ne korjaisivat Kiemungin ( Vekan)tms vääriä tietoja ja väitteitä.
    Iltasanomien suorien lainausten mukaan:" Kiemungin sinänsä halventavat ilmaisut Lulu Ranteesta ovat perustuneet hänen saamaansa osittain virheelliseen käsitykseen Lulu Ranteen menettelystä elatusapuasiassa.
    Käräjäoikeus toteaa myös, ettei kysymys ole ollut sellaisen tiedon levittämisestä, joka voi vaikuttaa Ranteen toiminnan arviointiin politiikassa... Kirjoitukset ovat olleet liioittelevia ja osin harhaanjohtavia ja halventavia."
    Kiemungilla on näköjään puhtaasti henkilökohtaista kaunaa Rannetta kohtaan.
    Jos hänelle jää tämä tuomio päälle, on hänen poliittinen uransa päättynyt. Siksi hän valittaa tuomiosta; ota tai jätä on pelin nimi. Survival on sana Kiemungin kohdalla.

    Vähemmän ääniä kunnallisvaaleissa, SCCn osoittama arvostelukyvyttömyys, vähemmän ääniä vaaleissa 2015. Tässä todelliset syyt Kiemungin käytökseen.


    Tuskin koskaan on nähty näin rumaa tapahtumasarjaa paikallispolitiikassa, täysin syyttömän ( joskin ärhäkän) henkilön mustamaalauskamppanja oman kunnian pelastamiseksi. Kamppanjaan siis osallistuu myös paikallinen lehdistö, joten tottakai hyvävelijengi on tosiasia Hämeenlinnassa.

    Äänestä

  • Lulu valitti jutusta koska hävisi. Persut oli myös tukemassa SCC-autotalon rakentamisen suhteen ja miksi, sen selvittää parhaillaan poliisi. K.Arin ura on jo loppu.

    Äänestä

  • edes Häsa ei väitä noin.

    Äänestä

  • Monta kertaa kerrottu persujen suhmuroitu suhde SCC.hen

    Äänestä

Persuilla on tapana uutisoida iltalehtien kautta. Niin taas nytkin.

Äänestä
  • Kiemunki turvautuu Hymyyn ja Seiskaan!

    Äänestä

  • eikös ollut Lulu skandaalin paljastaminen kaupungiuutisissa

    Äänestä

Potkut persiille. Sopii tämän yhden toisen ilmiantajan kanssa samaan sakkiin. Kaksi juoruämmää. Hame päälle

Äänestä
  • Näin K.Ari ja L.Ulu saavat lähtee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rtgrtyh kirjoitti:

Kiemunkia on mahdoton erottaa, uutisoi Häsan armoitettu toimittaja ja kiemungin työtoveri Hanna A-A Häsassa. Eli siis meillä on Hämeenlinnassa nyt Kim il Kiemunki jota jokaisen kuntalaisen tulee palvoa eikä häntä voida missään olosuhteissa erottaa. Hurraa siis kim il kiemunki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu