Taksirengithän tunnetusti ovat sakkia jotka luulevat itsestään liikoja ja luulevat tietävänsä kaikesta kaiken. Heita ei myös kukaan jaksa. Tosi vittumaista väkeä.
Kuka jaksaa ja viitsii istua Pattayalla suomiräkälässä ja kuunnella näiden renkien tietoa ja taitoa viittä minuuttia kauempaa???
Rengeissä näkee sen mitä huono koulutustaso ja päähän noussut 30-vuotta syöty pyttipannu saa aikaan ison paskamahan lisäksi.
Onneksi taksikuskien tienestit ovat nyt tippuneet vuosien saatossa että se Pattayan uho on pikkasen pienentynyt ja perseaukisimmat jääneet sinne Soukan ostarin kaljabaariin itkemään menetettyjä kassoja.
Kuka jaksaa ja viitsii istua Pattayalla suomiräkälässä ja kuunnella näiden renkien tietoa ja taitoa viittä minuuttia kauempaa???
Rengeissä näkee sen mitä huono koulutustaso ja päähän noussut 30-vuotta syöty pyttipannu saa aikaan ison paskamahan lisäksi.
Onneksi taksikuskien tienestit ovat nyt tippuneet vuosien saatossa että se Pattayan uho on pikkasen pienentynyt ja perseaukisimmat jääneet sinne Soukan ostarin kaljabaariin itkemään menetettyjä kassoja.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Se vielä puuttuu että tyhmät taxirengit kaikenmuun viisauden ohessa alkaa kauppaamaan ja tyrkyttämään onecoin -ponzia kun sillä kuulemma tienaa.
Taksirengithän ovat Hua Hinistä Jyväskylään muuttaneita, joilla rahat Hua Hinissä loppuivat ja oli pakko tulla Hualaisten tapaan Sossun ja Kelan elätiksi Suomeen takaisin.
Sieltä Hua Hinistä niitä köyhiä pakolaisia virtaa jatkuvasti, meidän veronmaksajien eläteiksi.
Onnekseen meitä Pattayan kävijöitä, vakavaraisia veronmaksajia on vielä jäljellä elättämään näitä säälittäviä Huasta palanneita.
Meistä kyllä monikin jo harkitsee muuttoa Pattayalle pysyvästi, ettemme joudu avustamaan tätä loputonta Huasta palaavaa köyhän kansan virtaa...
Tuskinpa tämä kyseinen taxikuski kaipaa sääliänne, hän kyllä osaa asiansa hoitaa toisin kuin te, vakavaraiset veronmaksajat,
täällä Hua Hinissä asuu alle 20 suomalaista vakituisesti ympäri vuoden, eikä tämä joukko ole pienentynyt viimeisen viiden vuoden aikana muuta kuin muutaman asukkaan kuoleman takia,
joten tämä porukka ei ole pahemmin tulossa kelan tai sossun eläteiksi oikein virtaamalla, kun kukaan meistä ei edes kuulu enää Suomen sosiaaliturvanpiiriin.
Ja jokaisella täällä vakituisesti asuvalla pitää olla vähintään 65000 bahtin kuukausitulot puhtaana käteen, ja vähintään 50 vuoden ikä.
Minä taas tiedän varmasti että hyvin moni pattayalla asuva suomalainen haluaisi muuttaa sieltä pois, mutta kukaan ei osta heidän asuntojaan, kun pattayalla on kymmeniä tuhansia asuntoja myynnissä eikä edes 60% alennus paranna tilannetta.
Sinun "varmat tietosi" ovat aiemminkin palstoilla voitu todistaa paskan jauhannaksi.
Hua Hin on täynnä for sale/for rent kylttejä. Sen totesimme omin silmin tammikuussa. Paljon siellä Hua Hinissä myös kasvillisuuden valtaamia autiotaloja.
Elävänähän tämä ravintoloitsijakin, entinen matkaopas sieltä poistui, perheineen, Sossun ja Kelan tuelle ensin, kun liikehommat eivät kannattaneet ja kelan laskuun hoiti vielä myöhemmin sairauskulutkin, jotka olisivat Thaimaassa maksaneet mammonaa!
Taksirenki myös palasi rahatonna Suomeen, veronmaksajien elätiksi perheineen!
zzxxxzzz kirjoittelee täyttä palturia Hua Hinin asioista!!!
Älä kirjoita tuollaista nuo eivät pidä pidä paikaansa, Hua Hihistä on kaksi taxikuskia lähtenyt takaisin Suomeen, kummassakin on aikaa yli viisi vuotta, ja tuskin sinä edes olisit heidän menojaan maksanut.
Tuskin edes omiasi.
Zzxxxxxzzzz:n poikaystävä toinen näistä taksisuhareista vai molemmat?
Niinpä, eihän tuo Hualaisten paluu Suomeen, veronmaksajien riesaksi synti ole, mutta Helvetin suuri Häpeä!
En viitsi julkiselle palstalle nimiä laittaa, kyllä ne siellä tiedetään, vaikka ei tunnustaa halutakkaan!
Edelleenkin valehtelet!!!
Tottakai tiedetää,n mutta se asia ei kuulu minulle ja vielä vähemmin sinulle, eikä suomeen palaaminen ole mikään häpeä, täällä kirjoittelu ja tuntemattomien harjailu alkaa olla.
Selkis, Hua Hinissähän tätä Paskanjauhantaa tapahtuu renkipoikien toimesta, isännät viihtyvät Pattayalla!
Vieläkö jossain on valkoinen mies ajamassa taksia?
Ainakin Jyväskylässä!
250000 työtöntä ja porukka valittaa taksikuskeista,eiköhän nämä maksa kuitenkin omat matkansa.
Valtiolla ja kunnilla on vielä noin 100000 työllistettyä joilla ei oikeasti ole käyttöä.
Minä olen ainakin tyytyväinen taksi on vienyt minut aina kentälle kun olen tarvinnut eikä mitään pahaa sanottavaa näistä.
Hua Hinissä vaikutti taksin kuljettaja Kuisma ennenkuin joi itsensä hengiltä. Siinä vasta olikin suuri paskan puhuja jolta nämä Hua Hin lahkolaiset selvästi oppinsa ovat saaneet.
Sydänkohtaus johtui runsaasta alkoholin käytöstä. kertoi Pu.
Kysykääpä joskus näiltä itsekehuja-niin ollakseen -taksirengeiltä että miksi ovat vaan taksikuskeja kun omien juttujen mukaan lahjat ja taidot riittää vaikka pörssifirman pyörittämiseen yksin.
Miksi super-lahjakkaan ihmisen pitää istua tolpalla viiden euron kassan takia?
Nythän siellä tolpalla istuu somppuja ja muita afrikkalaisia, jotka mm. Eva Biaudetin mukaan ovat uusia jamesfinlaysoneita ja hansgutzeiteja.
Plus Pattayan suuret "johtajat".
Kuullut thaikkujen kehuskelevan, että turisti (taksirenki) tienaa kuulemma Suomessa 5 tonnia euroissa kuussa, eli noin 200 000 THB. No, noilla puheilla Pattayalla saakin naista, tosin ei taida palkka ja pokka riittää tytön Suomeen tuomiseen, jolloin karu totuus selviäisi tytöllekin.
Pattayaan kuuluu suurentelu, rehentely ja paskan puhuminen. Kaikki kun vielä tietää että puheet on 100% paskaa aina niin silti aina niitä jauhetaan.
Hui Hailaisethan ovat jo Suomeen, lähinnä Hiekkaharjuun ja Jyväskylään palanneet taksirengeiksi...
Juu vasta kuus vuotta täällä ollut. Ilmeisesti hidas huomaamaan totuuden? Tai sitten se totuus miellyttää. Mieti sitä Onkopoika.
Me Hui Haissa vierailleet lukuisat taksirengit olemme todella syvän vakavasti tyytymättömiä aloittajan höpinöistä Pattayan taksirenkien paskanjauhannasta kertovasta aloituksesta.
Eipäs nyt yritetä perusteettomasti viedä kunniaamme Pattayalla käyneille taksirengeille.
Me todella alipalkatut Huassa velkarahoilla ja isänniltä rohmuamilla kyytimaksuilla matkamme osamaksuilla ostaneet renkipojat olemme niitä todellisia paskanjauhajia jotka etenkin Keskisuomessa osaamme Hui Haissa oppimillamme kätevillä leidarikeinoilla huijata tavalliset miesmatkustajat maksamaan hyvät tipit ja toisinaan ylimääräiset nopean pyllistyksen kyytimaksun jota Pattayalla vierailleet rengit eivät osaa. Pattayalla vierailleilla taksirengeillä ei ole hallinnassa kuin naisten kanssa vehtaaminen johon me emme koskaan syyllisty.
Riittääkö lama-ajan pikkukassat Pattayan suomirengeillä edes nykyään huoriin?
Täytyy olla tyhmä jos ajaa taksia. Äkkiä työkkäriin ja sosiaalihuoltoon ainakin näitä lukiessani olen ymmärtänyt sossulta/kelalta saavan joku 3000e kuussa miksi kukaan viitsii ajaa taksia.
13 x käynyt pattayalla en ole ksokaan kuullut kenenkään kehuvan tuloilla tai ammatilla.Jokunen eläkeläinen on miettinyt miten tulevaisuudessa fyrka riittää jos inflaatio laukkaa nykyisellään ja eläkeet jäävät jälkeen.
Epäilen ettei porukka ole edes ollut pattaylla vaan siellä lähiö kuppilassa on tollaisia juttuja ei ainakaan siellä missä minä olen ollut.Jos joku kehuu fyrkalla siellä miisä meidän porukka sattuu istuskelemaan niin silloin myös tarjoaa kaikille vielä ei ole osunut kohdalle.
Et ole vaan ymmärtänyt mitä muut puhuvat.