moi .onko sunny beachilla ja kultahietikolla paikkana suurta eroa. olen käynyt 4 kertaa kultahietikolla ja kerran albenassa ,mutta albenasta en tykännyt.ensi kesänä ajattelin mennä sunny beachille kertokaa paikan plussat ja miinukset ja onko paikka paljonkin isompi kuin kultahietikko.T.minttu
sunny beachin ja kultahietikkon erot
4
465
Vastaukset
- nazdrave
No onhan se SB selvästi isompi paikka, mutta molemmat paikat kolunneena pidän Kulta-Hietikkoa miellyttävämpänä paikkana. Se on vehreämpi, vähän korkeuserojakin (ei niin hotellipeltomainen), eikä ehkä niin rankka pelkkä nuorison bile-mesta. -Itse en kyllä enää viitsisi mennä kumpaankaan paikkaan vaan ennemmin johonkin rannikon pienistä paikoista, joissa myös paikallis-asutusta enemmän ja myös hintatasokin edullisempi kuin isoissa turistikeskuksissa missä tuppaa olemaan sitä kuuluisaa "lapin lisää". -Mainitsemasi Albena todellakin on aika tylsä paikka.
- SBllä
Kultahietikolla olen käynyt 1x. Albenassa en kertaakaan. Sunny Beachillä olen käynyt suunnilleen 8 kertaa. Ja sinne taas tulevana sesonkina.
SB on isompi ja monipuolisempi. Mulle Kultahietikko oli liian pieni ja sellainen päivässä nähty. Ihan kiva loma siellä tuli vietettyä. Hyvät säät ja edullista ruokaa ja sitä rentoutumista.
SB tarjoaa enemmän,laaja alue nähtävää ja koettavaa. Rauhallisia alueita, mutta lyhyen matka päässä keskustan meno ja metelipaikoista.
Usean reissun ajalta on otettu eri hotelleja (joku ollut monesti) eri alueilta. Ja olemem matkustaneet eri kokoonpanoilla. Aina on kohde tarjonnut sitä kiinnostavuutta.
Lyhyt lento
tarjouksesta saa todella edullisesti pakettimatkan (ei äkkilähtö vaan monta kk etukäteen).
edullinen kohde
- lyhyt sesonki (pakettimatkoille) - fkijte
Kultahietikon etu on siinä ,että sieltä on lyhyempi matka Varnaan ,joka on mielenkiintoisempi kuin Burgas ,joka on Siunny Beachin lähellä.
- neula
OLET VARMAAN IÄLTÄSI NUORI JOTEN PIDÄT VARMAAN SB.STÄ .ONHAN SB SUUREMPI JA LAAJEMPI ALUEELTAAN.JA JOS PIDÄT SHOPPAILUSTA YHTÄÄN NIIN SB.LTÄ HYVÄTASOISET HUPPARIT JA T-PAIDAT HALVALLA MUKAAN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370