Hei!
Olemme lapsettomuushoitojen loppuvaiheessa. Meidän omat alkiot ovat tosi huonolaatuisia ja nyt mietimmekin lahja-alkiota Tsekeistä.
Olisiko täällä muita jotka ovat tällä hetkellä samassa tilanteessa? Olette kenties miettimässä tätä vaihtoehtoa tai lahja-alkion siirtoja on jo tehty?
Olisi tosi kiva päästä vaihtamaan ajatuksia kanssanne! Välillä olo tuntuu tosi yksinäiseltä. Lisäksi lahja-alkio herättää paljon kysymyksiä ja ajatuksia.
Lahja-alkio vertaistuki
3
887
Vastaukset
- ddddi
http://www.simpukka.info/ Siellä on myös lahjasoluja käyttäville oma (suljettu erillinen) keskustelunsa. Rekisteröidy sinne.
Useinhan on niin, että lahjoitetuilla munasoluilla raskaus alkaisi. Ei siis ihan koko alkiota tarvitse adoptoida, jos on toiveita, että edes toinen olisi biologinen vanhempi. Hintaa kyllä on juu. Tsekeissä kaikki ei aina toimi sääntöjen mukaan, ole tarkkana. Itse en uskaltaisi puuhaan ryhtyä siellä. - kaksynnäjotain
Käy myös Kaksplussan keskusteluissa.
- dddds
Kuinka paljon sellainen lahja-alkio mahtaa maksaa? Tuleehan siihen tietysti matkakulut ja muut päälle, mutta kiinnostaisi tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943879Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per751324Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101169Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020951- 46944
- 48881
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt214839Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä106652