Hei!
Olemme lapsettomuushoitojen loppuvaiheessa. Meidän omat alkiot ovat tosi huonolaatuisia ja nyt mietimmekin lahja-alkiota Tsekeistä.
Olisiko täällä muita jotka ovat tällä hetkellä samassa tilanteessa? Olette kenties miettimässä tätä vaihtoehtoa tai lahja-alkion siirtoja on jo tehty?
Olisi tosi kiva päästä vaihtamaan ajatuksia kanssanne! Välillä olo tuntuu tosi yksinäiseltä. Lisäksi lahja-alkio herättää paljon kysymyksiä ja ajatuksia.
Lahja-alkio vertaistuki
3
879
Vastaukset
- ddddi
http://www.simpukka.info/ Siellä on myös lahjasoluja käyttäville oma (suljettu erillinen) keskustelunsa. Rekisteröidy sinne.
Useinhan on niin, että lahjoitetuilla munasoluilla raskaus alkaisi. Ei siis ihan koko alkiota tarvitse adoptoida, jos on toiveita, että edes toinen olisi biologinen vanhempi. Hintaa kyllä on juu. Tsekeissä kaikki ei aina toimi sääntöjen mukaan, ole tarkkana. Itse en uskaltaisi puuhaan ryhtyä siellä. - kaksynnäjotain
Käy myös Kaksplussan keskusteluissa.
- dddds
Kuinka paljon sellainen lahja-alkio mahtaa maksaa? Tuleehan siihen tietysti matkakulut ja muut päälle, mutta kiinnostaisi tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 687027
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on666830Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1495483Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist524653En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204109Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53750- 313327
- 373298
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris792821Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402289