Suolahden vastaanottokeskus

lopetetaan 31.5 mennessä.
11891
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niinkö? Eikös sen toimintaa pitänyt vaan supistaa? 80:stä neljäänkymmeneen paikkaan?

Äänestä
  • Tänään IS nettisivuilla oli maininta niistä paikkakunnista mistä keskukset lopetetaan ja äänekoski yksi niistä.

    Äänestä

  • Onpa harmi, niin mukavan oloisia nuoria siellä opistolla on ollut. Toivottavasti pääsevät hyvään paikkaan!

    Äänestä

Vastaanottokeskusta ei enää ilmeisestikkään tarvita paikkalunnallamme, koska Äänekosken kaupunginhallitus on päättänyt 14.3. hyväksyä ELY- keskuksen tarjouksen vähintään 30 maahanmuuttajan kotiuttamisesta (asunto, koulutus ja työpaikka). Seuratkaa tarkoin, mitä valtuutettumme etenkin perussuomalaiset sanovat asiasta valtuustosalissa kunhan KH:n esitys sinne tulee käsittelyyn. Tämä on ihan demokraattista toimintaa; kaikki puolueet yhdessä rintamassa on tämän takana.

Äänestä

Mitä jos pidettäis VOKki ja lopetettais Suolahti?

Äänestä

No nyt suolahtelaisetkin pääsevät ulos jaloittelemaan kun on pitänyt lähes vuosi olla sisätiloissa ettei vaan kukaan raiskaa? Ulkona paistaa muuten aurinko!

Äänestä

Ei lopeteta! 40 paikkaa jää Suolahteen.

Äänestä

Lopetetaan jokainen irakilainen karvapaska. Ei tarvita sitten enää vokkeja eikä muitakaan suojia loisille.

Äänestä

Hyi saatana, saarijärvelläkin 10 vuotiaat tytöt , halailee sängyssä maahanmuuttajia, sairasta. Mutta tää on vissiin sitä suvaitsevuutta, ja kuvian kyllä löytyy kun viittii etsiä.

Ilmeisest ituo on lasten äideillekkin ihan ok asia kun ovat töissä maahanmuutto keskuskessa

Äänestä

Ei niitå paikkoja tarvii enää niin paljoa ku yh äidit majottaa ne hahahaa.Ei muille enää kelpaa ni mamuille kelpaa valkoroska ja niiden lapsetkin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ufekkddkd kirjoitti:

lopetetaan 31.5 mennessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu