Naisen värkki maistuu juustolle?

Onko naisella silloin mahdollisesti hiivasieni?
179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voi johtua ruokavaliosta. Miehenkin sperman makuun vaikuttaa ruokavalio.

Hiivatulehduksen yleensä huomaa, ei sitä tarvitse arvuutella. Limakalvot ovat ärtyneet, punoittavat, jopa haavaiset ja ainakin emättimen sisäpuolella on kokkareista vuotoa. Yleensä minkään tulehduksen haju tai maku ei ole miellyttävä. Esim. joissain tulehduksissa haju voi muistuttaa kalaa.

Jos olet sukupuolisuhteessa, niin teillä kummallakin pitäisi olla vastuullisuutta sen verran, että käytätte kondomia (myös suuseksissä), jos partneri on satunnainen. Ja jos partneri on vakituinen, niin sitten pitää kehdata keskustella asiasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onkojokinvikana kirjoitti:

Onko naisella silloin mahdollisesti hiivasieni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu